Statečnost, jaká se vidí málokdy, tak veřejnost v diskuzích hodnotí včerejší pomoc Petra Vejvody (†16), který za ni zaplatil vlastním životem.

Včera ráno se do žďárské střední školy dostala spolu se žáky i nevyléčená schizofrenička Barbora Orlová (26), která tam měla podle informací přijít krást do šaten studentů. Nachytala ji sedmnáctiletá dívka, kterou začala Orlová ohrožovat nožem, Petr Vejvoda chtěl jenom jako správný muž svou starší spolužačku ochránit.

Orlová ale svou agresi otočila proti němu a Vejvodu bodla nožem do krku, statečný mladík zemřel na následky vykrvácení. Jediné dítě žďárského politika Kamila Vejvody (42) se pro svou statečnost stalo ihned hrdinou a jeho kamarádi, přátelé ze školy i ti, co ho jen potkávali nebo dokonce nikdy neviděli, se nemohou vypsat z toho, jakým byl Petr vzorem a jak na ně jeho akt odvahy zapůsobil.

I přestože se najdou tací, kteří namísto tragických okolností Petrovy smrti hodnotí politickou angažovanost jeho otce (je předsedou žďárské KSČM), těch pochvalných, obdivujících a láskyplných vzkazů jsou na tisíce.

V nebezpečných situacích, jako byla ta ze včerejšího rána, byste měli vždy myslet hlavně na svoje zdraví a na svůj život, tak nám to vždy vtloukají do hlav bezpečnostní složky. Ale zase na druhou stranu, kdyby nebylo těch, co se automaticky vrhnou na útočníka ve snaze zjednat pořádek nebo ochránit slabší, kam by ten svět dospěl?

Dojemné vzkazy vám v galerrii přinášíme bez komentáře.