Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

7 chyb ve filmu Marečku, podejte mi pero! Všimli jste si někdy toho?

Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další 2 fotografie
Filmovou klasiku Marečku, podejte mi pero! miluje snad každý. Věděli jste, že i tato komedie je plná filmařských chybiček? Pojďme se podívat na 7 nejzajímavějších.

1. Jak to bylo s knedlíky?

Ve scéně, kdy se paní Kroupová ptá mladého Kroupy, kolik chce na oběd knedlíků, tak mladý Kroupa odpovídá stylem: knedlíků 6, táta 5, když je pak ale záběr na talíř s knedlíky, tak tam má jen 4 knedlíky.

2. Chudák Hujer!

Při scéně, kde Hujer pendluje přes vrátnici, mu někdo v době, kdy se otáčí na točně, přendal jeho píchací kartu o jednu přihrádku níže.

3. Stěhování lavic?

Když jde starší Kroupa poprvé do třídy, má na lavici napsáno „Kroupa je vůl“, lavice je v levém oddělení. Ale když má ml. Kroupa matematiku, lavice s nápisem je v prostředním oddělení.

4. Pane učiteli, už je čas!

Když Tuček a Šlajs upozorňují Hujera, že má dojít pro matikáře Jandu do kabinetu, aby šel včas do hodiny, on schová tabulky do tašky, která je na lavici, když přibíhá z kabinetu, má stůl naprosto prázdný.

5. Proč to bylo potřeba?

Na konci filmu v nové automatizované hale vyjíždějí zemědělské stroje ze stříbrných boxů. Při výjezdu druhého stroje z druhého boxu je vidět lano, na kterém je stroj tažen.

6. Domácí, ze zahrádky

Při první scéně ve škole Hujer přinese švestičky ze své zahrádky a položí je do pravé části stolu. Když do třídy vejde třídní profesor (Josef Abrhám), tak balíček švestek najednou leží v levém rohu na stole.

7. Čachry s bonbonem

Když Tomáš Holý přinese do třídy vzkaz od ředitele a Filipovský ho má napsat na tabuli, Tomáš mu dá nejdříve do ruky bonbon. Filipovský bonbon odhodí a ten dopadne doprostřed stolu. V dalším střihu si Tomáš bere bonbon zpět do pusy, ale už ho má připravený na okraji stolu, protože doprostřed by na něj nedosáhl.

Související články

Další články