Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

7 chyb ve filmu Marečku, podejte mi pero! Víte, kde se filmaři spletli?

+ Další 3 fotografie
Filmovou klasiku Marečku, podejte mi pero! miluje snad každý. Věděli jste, že i tato komedie je plná filmařských chybiček? Pojďme se podívat na 7 nejzajímavějších.
  1. Ve scéně, kdy se paní Kroupová ptá mladého Kroupy, kolik chce na oběd knedlíků, tak mladý Kroupa odpovídá stylem: knedlíků 6, táta 5, když je pak ale záběr na talíř s knedlíky, tak tam má jen 4 knedlíky.
  2. Při scéně, kde Hujer pendluje přes vrátnici, mu někdo v době, kdy se otáčí na točně, přendal jeho píchací kartu o jednu přihrádku níže.
  3. Když jde starší Kroupa poprvé do třídy, má na lavici napsáno „Kroupa je vůl“, lavice je v levém oddělení. Ale když má ml. Kroupa matematiku, lavice s nápisem je v prostředním oddělení.
  4. Když Tuček a Šlajs upozorňují Hujera, že má dojít pro matikáře Jandu do kabinetu, aby šel včas do hodiny, on schová tabulky do tašky, která je na lavici, když přibíhá z kabinetu, má stůl naprosto prázdný.
  5. Na konci filmu v nové automatizované hale vyjíždějí zemědělské stroje ze stříbrných boxů. Při výjezdu druhého stroje z druhého boxu je vidět lano, na kterém je stroj tažen.
  6. Při první scéně ve škole Hujer přinese švestičky ze své zahrádky a položí je do pravé části stolu. Když do třídy vejde třídní profesor (Josef Abrhám), tak balíček švestek najednou leží v levém rohu na stole.
  7. Když Tomáš Holý přinese do třídy vzkaz od ředitele a Filipovský ho má napsat na tabuli, Tomáš mu dá nejdříve do ruky bonbon. Filipovský bonbon odhodí a ten dopadne doprostřed stolu. V dalším střihu si Tomáš bere bonbon zpět do pusy, ale už ho má připravený na okraji stolu, protože doprostřed by na něj nedosáhl.

Související články

Další články