Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

7 českých VIP nebožtíků, na které se o Dušičkách vzpomíná nejméně!

Zdroj: archiv, profimedia.cz,, CSFD, repro z knihy "Největší zločinci v dějinách Brna"
+ Další 3 fotografie

Dušičky jsou tady, hurá sláva, mejdan, miliarda korun utracená jen za svíčky a hřbitovní kvítí, no prostě všichni jsou spokojení a od rána do večera vzpomínají na ty, co už tu s námi nejsou. Tedy na všechny ne, to si přiznejme.

Prostě, ač se říká, že o mrtvých jen dobré, o některých nejen že ne v dobré, ale spíše vůbec! Sestavili jsme pro vás přehled sedmi nebožtíků, na které se, a proč si to nepřiznat, vzpomíná ve zlém!

Klement Gottwald (†56)

Na dělnického synka a vyučeného truhláře to dotáhl až na flek prvního komunistického prezidenta. Nemilosrdný Kléma se s tím nemazal, kdo byl proti rudým, s tím neměl slitování, a i když by se nakonec přece jen i nějaký ten dobrý skutek možná našel, s tou Miladou Horákovou, které bývalo stačilo doživotí, to fakt přehnal. Trestem mu budiž ne syfilida, která ho sužovala od mládí, či zfušovaná mumifikace, ale to, že musí na věčné časy odpočívat vedle své manželky Marty, což byla semetrika non plus ultra a ještě pitomá.

Starý Brůna (†69)

Nejodpornější filmová postava, ze které by se hrůzou budil i jeho reálný předobraz, kdyby nebyl na pravdě boží. Megastar Třiceti případů majora Zemana, dr. Brůna, kvůli kterému spí neklidně dodnes polovina Čechů nad čtyřicet a druhá si to nepřizná, byl duševně chorý, vyšinutý inteligent, který zapálil stavení i s manželkou, které pro sichr vrazil do hlavy a nejen tam sekeru, aby následně donutil syna podřezat si žíly a skočit s ním do studny. Zasloužil by si alespoň svíčičku už proto, že byl nemocný, ale nemá hrob, přece jen je to jen filmová postava a tedy jenom jako.

Karel Čurda (†35)

Člen podpůrného parašutistického výsadku Out Distance, který v průběhu heydrichiády udal gestapu členy ostatních výsadků Anthropoid, Silver A a Silver B a krom toho dodal i adresy, kde by se mohli ukrývat a pro sebe si nenechal ani řadu jejich kontaktů. Za zradu, která stále život několik desítek lidí, kasíroval půl milionu říšských marek, ale chudák ani neměl čas něco rozfofrovat. V roce ´47 ho spolu s dalšími podobnými výtečníky popravily československé úřady.

Klára Pešková (†45)

Zlá bytná ze seriálu Ulice, která neměla ráda lidi a diváckého oblíbence a svého telenovelového otce Vlastu Peška jen zneužívala, v dětství odložila vlastní dceru, neustále na někoho v baráku ječela a intrikovala. Do toho chlast, antidepresiva a vyloženě nepřejícná, zavrženíhodná povaha. Zemřela nešťastnou náhodou poté, co do ní nad schody drcla Ivana Drápalová, která kvůli tomu kroutí fešácký krátký kriminál na Pankráci.

Václav I. (†47)

Čtvrtý český král z rodu Přemyslovců, druhorozený syn Přemysla Otakara I. Provinil se tak jako v české historii snad nikdo! V roce 1243 naprosto zásadně přispěl ke vzniku města Brna, kterému udělil výsady a práva, takže Brňáci měli kde bydlet, obehnali město hradbami a dodnes v něm žijí a nejsou dostatečně vděční Praze za to, že je živí, a Pražákům, že se na ně dávno nevrhli!

Olga Hepnarová (†23)

První lesbička v ČSSR, propuštěná pacientka psychiatrie, nevyrovnaná osoba, která bohužel uměla řídit náklaďák, se kterým vjela v lednu 1973 u Strossmayerova náměstí do davu na tramvajové zastávce a v rámci takto realizované "pomsty společnosti", která jí nerozumí, usmrtila osm lidí a další zranila, čímž si zajistila titul poslední popravená žena v ČSSR. Nevzpomínají na ni v dobrém ani lesbičky.

Václav Troška, starý Konopník (80)

Jediný, na koho se nevzpomíná vyloženě ve zlém. Skvělý člověk a slušný herec, dobrák a fasa chlap, který bohužel svému synovi Zdeňkovi Troškovi nedal na zadek, když se v dětství neuváženě rozhodl, že bude režisérem i jiných filmů než pohádek. Troška starší tak nese přímou vinu na vzniku trilogie Babovřesky či prvních tří Kameňáků. Férově je třeba uznat, že prostým lidem a duševně zaostalým nijak nevadí ani otec, ani syn, na kterého bude jednou většina národa kupodivu vzpomínat jen v tom nejlepším, což budou intelektuálové složitě vysvětlovat svým chytrým dětem.

Související články

Další články