Někomu se zápas líbil, jinému to přišlo jako trapné divadlo. Někteří bývalí boxeři si servítky opravdu nebrali. Prý nešlo o box, ale o domluvenou frašku, jejímž hlavním cílem bylo vydělat co největší prachy.

Floyd Mayweather si s v ringu s irským bojovníkem zkušeně pohrál. Šest kol ho nechal boxovat, aby si diváci v Las Vegas přišli na své. Od 7. kola Floyd převzal iniciativu a začal dávat tvrdší rány. A pak už to s Conorem šlo z kopce. Motal se tam bez života a všichni čekali, kdy si definitivně ustele na podlaze. Trápení ukončil technickým k.o. rozhodčí v 10. kole.

Floyd byl spokojený. A Conor? Ten byl vysmátý. Prohrál, ale vydělal neskutečné peníze. Na účet mu přiteče minimálně 150 milionů dolarů. Další peníze dostane na základě televizního přenosu, který se vysílal do 200 zemí. A to nebude malý bonus.

Floyd je králem ringu, ale Conor je králem byznysu. Boxerskou ikonu vyzval na přímý souboj a nechal si za něj pořádně zaplatit. „Já jsem ta show, já jsem ten důvod, proč jste tady,“ křičel Conor na fanoušky a měl pravdu. On byl tou hlavní hvězdou. On dokázal zpropagovat MMA, svou osobu a ještě vydělat. Že prohrál? No a co. Pokud má všech pět pohromadě, tak s tím musel počítat. Velkohubé kecy byly jen součástí celého miliardového divadla.

A kde se ty obrovské peníze pro oba bijce vzaly? Víkendový zápas se konal v T-Mobile Aréně v Las Vegas, kam se vešlo zhruba 20 tisíc fanoušků. Když Mayweather před dvěma lety boxoval s Pacquiaoem, podařilo se vydělat úctyhodných 70 milionů dolarů. Nyní to bude ještě mnohem více. Vstupenka do horních řad vyšla zhruba na 60 tisíc korun, zatímco do VIP zóny jste se mohli dostat za necelých 600 tisíc korun – podrobně o financích jsme psali ZDE.

Další neskutečnou sumu do celého kolotoče přinesly televizní společnosti. Většinu z toho, co boj vydělal, pochází z pay-per-view za online přenos v televizi ve vysokém rozlišení. Tato služba do České republiky prozatím ještě nedorazila. Pravděpodobně proto, že by český divák nebyl ochotný zaplatit 2500 korun českých za přenos sportovního utkání.

Americkým divákům však bylo účtováno 99 dolarů, díky kterým mohli zápas sledovat v HD, což je podobné jako u zápasu Mayweather versus Pacquiao před dvěma lety, kdy za přenos ve standardním rozlišení zaplatili 89 dolarů. Tehdy si přímý přenos zaplatily více než 4 miliony fanoušků, což přineslo příjmy téměř 400 milionů dolarů. U zápasu Mayweather versus McGregor byl zájem ještě vyšší. Další příjmy přitekly z prodeje mezinárodních práv na vysílání zápasu.

Do toho tu máme příjmy z reklam, příjmy za internetové streamy atd. Nesmíme zapomínat, že samotnému zápasu předcházela promo videa, hejtovací videa obou aktérů a nebo ostře sledovaný stream z vážení obou borců. 400 milionů pro Floyda a 150 milionů dolarů pro Conora jsou obrovské peníze, ale tento cirkus si na sebe umí vydělat.