Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

6 způsobů, jak překonat krizi osobnosti mezi dvacítkou a třicítkou

Není čas ztrácet čas! Ani ve dvaceti.

Lidé mezi dvacítkou a třicítkou jsou náchylní k depresím, protože jsou někde na pomezí mezi studentským životem a životem dospělého. Už nejsou studenty a zároveň si musí začít budovat vlastní život, kariéru a ujasnit si, co vlastně od života chtějí. Spoustě z nich to hned nevychází tak, jak by si představovali, a mají sklon lámat nad vším hůl. Zde je návod, jak nepropadnout skepsi.

1. Najděte si zálibu

Jakmile zapadnete do stereotypu práce, doma, seriál, Facebook, spát, je to špatně. Potřebujete se rozvíjet, poznávat nové lidi a svoje možnosti. Začněte se učit jazyk nebo třeba tancovat. Rozvíjení vlastních schopností dělá člověka šťastnějším a zvedá mu sebevědomí.

2. Stýkejte se s lidmi mimo vaši věkovou kategorii

Pokud trávíte veškerý čas se svými vrstevníky, co se motají v podobném kruhu nejistoty, nic vám to nepřinese. Chce to občas vyrazit někam ven třeba s příbuznými, kteří jsou mladší než vy. Hlídat děti, strávit víkend s babičkou nebo s rodiči. Lidé jiného věku vidí život v jiné perspektivě a mohou vám něco zajímavého do života přinést.

3. Přesně si ujasněte, co nechcete

Je důležité vědět, co nechcete dělat a čím nechcete být. Je důležité naučit se říkat ne a trávit čas s lidmi, se kterými chcete, a činnostmi, které vám něco přinášejí. Plýtvat ho na něco, co vás nezajímá a otravuje, je plýtvání vaší energií.

4. Riskujte

Kdy jindy riskovat a jít do něčeho neznámého než ve dvaceti, kdy člověk ještě nemá závazky a odpovědnost za někoho dalšího?

5. Nenechte vztah, aby definoval, co jste vy sami

Je skvělé, že máte vztah, že někoho milujete a jste s ním šťastni. Stále ale máte svůj život, který musíte pěstovat a opečovávat. Svoje zájmy, svoji práci, svůj okruh kamarádů. Je třeba si to držet a nepřizpůsobovat celý život někomu jinému.

6. Buďte tou nejlepší verzí sebe sama

Vše, co děláte, dělejte, jak nejlépe umíte. I pokud sedíte za pokladnou, i když uklízíte po nocích kanceláře. Vždy si pak můžete říct, že jste pro danou věc udělali to nejlepší, co jste mohli, a budete mít čisté svědomí.

Související články

Další články