Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

6 zajímavostí, které jste možná nevěděli o sérii Mission: Impossible

Slušelo mu to, co?
Zdroj: IMDb.com
+ Dalších 6 fotografií
Série filmů Mission: Impossible proslavila jako mladého především Toma Cruise (56). Kdo je fanda do stříleček a pěstních soubojů, ten si přijde na své. Lepší akční snímky by člověk těžko pohledal. Přinášíme vám 6 zajímavostí.

Mission: Impossible (1996)

V České republice se natáčelo v následujících lokacích: Praha-Smíchov, budova MeetFactory, Nové město, Bubeneč, Pštrossova a Vojtěšská ulice, Hradčany, Pražský hrad, Vyšehrad, Kozí a Haštalská ulice, Cihelná brána, Staré město, Mánesův most. Mladá Boleslav – prostory bývalé věznice v Mladé Boleslavi. První díl se natáčel od 13. března do 30. září 1995.

Mission: Impossible II. (2000)

Ve filmu je scéna s reálným nožem. Natáčelo se s ním na přání Toma Cruise. Nůž byl uvázaný na přesně odměřený provaz, kdy vzdálenost mezi okem a hrotem byla 6 centimetrů dlouhá. Cruise chtěl, aby Dougray Scott tlačil na nůž plnou silou.

Mission: Impossible III. (2006)

Třetí díl režíroval J. J. Abrams. Ve filmu můžeme vidět několik odkazů na jeho seriál Lost (Ztraceni). Také můžeme zaznamenat logo fiktivní společnosti na budově, kde má Tom Cruise ukradnout „králičí packu“. V titulcích je pro změnu poděkování Hanso Foundation (imaginární firma seriálové postavy).

Mission: Impossible IV. – Ghost Protocol (2011)

Etan Hunt (Tom Cruise) si ve filmu nechá nasadit kuklu od dlouhovlasého blonďáka. Scéna odkazuje na první díl z roku 1996, kde se odehrála ta samá situace, když šel navštívit Max (Vanessa Redgrave).

Mission: Impossible V. – Národ grázlů (2015)

Tom Cruise má svoje pravidlo, které nikdy neporušuje. V každém lichém díle má krátký sestřih a v sudém dlouhý.

Mission: Impossible VI. – Fallout (2018)

Tom Cruise měl v prozatím posledním díle velmi nebezpečnou scénu. Provedl seskok s názvem HALO (High Altitude Low Open), kdy skočil z výšky 8 tisíc metrů střemhlav k zemi. Padák se otevírá až na poslední chvíli ve výšce přibližně 650 metrů nad zemí.

Související články

Další články