Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

6 věcí, kterými zničíte rande i vztah! Pro tohle jste pořád sami jak kůl v plotě

Proč to pořád neklape?
Jste pořád sami a nejde vám to do hlavy? První rande podle vás probíhala skvěle, ale dotyčný se stejně neozve nebo na vaše zprávy vůbec neodpovídá. Tohle se vám stává nějak podezřele často a vy pořád nevíte, kde je problém? Psychologové se na to podívali vědecky a zjistili, jaké chyby na začátku randění či vztahu lidé dělají.

Podle expertů si v dnešní době neumíme užívat samotnou schůzku a místo toho celou dobu přemýšlíme, jaký toto setkání bude mít výsledek. Kromě toho jsou tu další problémy:

1. Chceme všechno hned teď!

Dnešní doba je uspěchaná a nikdo nemá čas ztrácet čas. Ale u randění to tak úplně nejde. Podle expertů nemáme hned očekávat zázraky a počítat s tím, že osoba, se kterou se vidíme, může randit s více lidmi najednou. Pokud je nám s danou osobou dobře, nemáte hned vyhlížet vztah, ale spíš se těšit na další rande a to, co z toho vzejde. „Cítíte, že mezi vámi přeskočila jiskra a máte mnoho společného? Řešte další schůzku, ne svatbu,“ říká psychoterapeutka Megan Bruneau na svém blogu Mind Body Green.

2. Nepoužíváte fantazii

První rande proběhne na neutrální půdě, většinou v restauraci, baru nebo kavárně. Rozumíte si a dlouho si povídáte. Druhé rande proběhne na podobném místě, ale je kratší a najednou si nemáte o čem tolik povídat. Psychologové proto doporučují být originální a vyrazit na místa, kde máte víc podnětů k povídání si. Ven na kolo, na procházku po městě, na výstavu apod. Tak se vyhnete trapným chvilkám ticha, protože se najednou rozšíří seznam témat, o kterých si budete moci povídat. A pocit z rande bude lepší než rozpačité sezení u drinku.

3. Nebojte se seznamek

„Většina lidí si myslí, že se může seznamovat buď online, nebo v reálném životě. Taky mají představy, že na seznamkových aplikacích jsou jenom úchylové. Není tomu tak, zkuste tomu dát šanci,“ nabádá Megan. „Sobotu přeci můžete strávit v baru s kamarády a seznamovat se s novými lidmi, deštivou neděli můžete strávit doma schoulení v dece a pročítat si profily na seznamce.“

4. Dostatečně neposloucháte

Na rande se chcete co nejvíc předvést a mluvíte jenom o sobě. To, že se snažíte za každou cenu prodat, není moc žádoucí. Nikdo nechce poslouchat hodiny samochvály a příběhů. Důležitý je dialog a neprozradit na sebe úplně všechno. Navíc jak se asi bude cítit ten druhý, pokud se nezeptáte ani na jednu zajímavost z jeho života a budete pořád mlít o sobě?

5. Očekáváte dokonalost

Chcete prince na bílém koni nebo Miss světa. A pak jste zklamaní, když má dotyčný nějaké nedostatky. „Místo toho se soustřeďte, jak vám s daným člověkem je, jak se vedle něj cítíte. Nesnažte se ihned hledat jeho chyby a slabé stránky,“ radí Megan. Samozřejmě je důležité si udržet nějaké základní standardy, ale rozhodně se nic nemá přehánět.

6. Příliš řešíte odmítnutí

Jasně, kopačky nejsou nic příjemného. Ani, když se vám nikdo neozve. Ale není třeba to řešit, hrabat se v každém momentu na rande a zkoumat, co jste udělali špatně. Prostě tam nebyla ta správná chemie. Víc se v tom plácat nemusíte. Hledání práce taky nevzdáte jenom kvůli tomu, že vás na prvním místě nevzali, no ne?

Související články

Další články