6 věcí, kterými se proslavili Češi... bohužel
1. Pervitin
Zlatý český ručičky. Česká republika je podle médií největší továrnou na pervitin. Přibližně 85 % světového pervitinu pochází právě od nás. V historii se proslavilo několik českých chemiků. Jejich um je znám po celé planetě, která jejich vynálezy aktivně využívá. Kdyby se radši dnešní rádoby domácí "kuchtíci" sebrali a snažili se přijít třeba na lék na rakovinu. Ale to ne. Z toho neteče takových prachů. A Češi si rádi lebedí v luxusu.
2. Semtex
Nejpoužívanější plastická trhavina pochází právě od nás. Semtex byl u nás vyvinut v 50. letech 20. století. Tahle věcička se používá například při demolicích, ale také pro vojenské účely. Je taktéž vodě odolný. Takže vedle Alfréda Nobela a jeho dynamitu stojíme hrdě my, Češi! Je jen škoda, že výroba semtexu je relativně jednoduchá, a tak si jej může doma v garáži spíchnout kdejaký domácí kutil a pak s tím zničit boudu sousedovic psovi, protože ten ho minulou neděli vzbudil už v půl desáté. Soused ovšem zrovna náhodou sekal trávník... vedle boudy.
3. Ponožky v sandálech
Asi nejžhavější módní výstřelek, který jsme implementovali do svých všedních životů, byly právě 100% bavlněné ponožky od babičky, které jsme se neostýchali prdnout do sandálů a v horším případě třeba do žabek. Když pak manžel po celém dni v práci sundal doma ponožky, okolí dvou kilometrů bylo zralé na karanténu. Naštěstí už jsme si uvědomili, že to není to pravé ořechové a že nožička má nejlépe větrat.
4. Vpředu byznys, vzadu party
S tímto multifunkčním účesem jste zapadli do jakékoli party mladých, když šli hodit bokem na dízu, kde náhodou hrál Michal David. Stejně tak jste mohli uvázat kravatu, nahodit oblek a byli jste ready na každou pracovní schůzku. Tenhle účes má dokonce svoji vlastní komunitu mužů, kteří pečují o svou bujnou hřívu od temene dolů stejně tak, jako leští čelo, aby na hlaváku svítili strojvůdcům, kdy můžou vyjet.
5. Ledvinka
Další příklad českého nevkusu. Tohle malé příruční zavazadlo jistě splňuje požadavky spotřebitelů, kteří toho po kapsách tahají až moc, ale když vám u pasu kouká takový malý kufr, do kterého by se vešlo klokaní mládě, není to nic moc. A taky vám občas vylezou nadbytečná kila, obzvláště u mužů. U žen taky. Zkrátka každému, kdo pije hodně pivo a má rád knedlo vepřo zelo. Ve světě svou popularitu zažila ledvinka nejvíce v 80. letech a na začátku 90. let 20. století. Teď je spíše vnímána jako přežitek, kterého bychom se měli rychle zbavit.
6. Tleskání v letadle
Tleskáme kapele v hospodě na návsi. Tleskáme, když číšník upustí talíř a ten se rozbije. Tleskáme, když se nám něco líbí a jsme z toho nadšeni. Bohužel tleskáme i pilotům po úspěšném přistání. Pilot je jedno z mála zaměstnání, ve kterém lidé za svou práci sklízejí potlesk. Společně s umělci. Ale zatleská někdo prodavačce v sámošce, když vám dobře zváží brambory? Ne. Je to taková kolektivní vina. Vždycky se najde někdo, kdo to spustí. Pak už je to jako lavina. A nejhorší na tom je, že lidé z ekonomické třídy piloti nejspíš ani neslyší. A ti z business class ještě při dosednutí tráví kaviár.