Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

6 věcí, které se změní v den, kdy nastoupíte na vysokou!

Na vysoké vám začne úplně nový život…
Zdroj: Profimedia.cz
Říjen se blíží a s ním i nástup vysokoškoláků do studijního procesu. A vzhledem k tomu, že v dnešní době může na vysokou školu nastoupit skoro úplně každý, ať je hloupý, nebo nadprůměrně inteligentní, nejspíš se v těchhle věcech najdete!

Tohle je seznam 6 věcí, které se při nástupu na vysokou změní jako mávnutím proutku!

1) Rozvrh hodin

I když se může zdát od pohledu strašidelnější než ten ze střední, věřte, že si ho během prvního týdne upravíte k obrazu svému. Stačí vyškrtnout přednášky a najednou máte školu pouze od pondělí do středy!

2) Finanční rozpočet

Většinou stačí jeden semestr na to, aby člověk zjistil, že se blahobyt začátkem měsíce moc nevyplácí. Pokud máte na vyžití určitou částku od rodičů, pečlivě si promyslete, za co budete utrácet. Pár piv a drinků navíc by vám mohlo zajistit úbytek na váze.

3) Volnost

Chcete na pivo? Jdete. Chcete na volejbal? Jdete. Chcete do parku? Jdete. A co je vůbec nejlepší? Chcete si jít v poledne lehnout? Jdete! Nikdo vás totiž nekontroluje ani nebuzeruje. Vaši rodiče jsou od vás 200 km a spolubydlící vás za to ještě poplácá po rameni.

4) Vysvědčení

Už se nebudete muset starat o to, aby na vašem každoročním lejstru bylo co nejméně židlí. Na vysoké se řeší pouze udělal či neudělal.

5) Slevy

Být studentem se prostě vyplácí! S kouzelnou kartičkou ISIC se budete moci rozšoupnout i s tím málem, co máte. Kino, divadlo i průkazka na autobus pro vás budou hned o něco dostupnější!

6) Prázdniny

Konečně si vyzkoušíte, co je to mít opravdové prázdniny. Když nepočítáme flákání se během celého semestru, v létě to jsou minimálně 3 měsíce absolutního klidu!

Související články

Další články