Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

6 věcí, které jste zaručeně nevěděli o komediích Slunce, seno… U toho se vážně zasmějete

+ Další fotografie
Komedie Slunce, seno patří už k české klasice, která se vysílá každý rok, nejlépe několikrát ročně a vždy si své diváky najde. Ještě aby ne. Uvolněný humor vás dostane do kolen, zapomenete na všední problémy a od plic se zasmějete. Každý díl jste určitě viděli nespočetněkrát, ale určitě jsou ještě věci, o kterých jste neměli ani ponětí.

I když si myslíte, že vás už u oblíbené letní trilogie nemůže nic překvapit, přesto pro vás máme 6 věcí, o kterých určitě nevíte, že se děly v zákulisí. Ale jsou tak vtipné, že by byla škoda je nevytáhnout na povrch, když dnes večer na Nově běží Slunce, seno a pár facek.

1. Ve druhém díle se Evík a živočichář Béda chtějí koukat na pornofilm, ale jak víte, tak se jim to nepovede a „péčko“ si pustí u faráře Otíka. Ale málokdo ví, že scény z porna natočil režisér Zdeněk Troška. Kvůli této lechtivé nahrávce byl Troška vyslýchán veřejnou bezpečností.

2. Kdo by si nepamatoval, jak svatebčané musí za jízdy vystupovat z vlaku nebo si přesedat, aby se vlak nepřevrátil? Jenže to se nelíbilo zástupcům Českých drah. Stěžovali si generálnímu řediteli Barrandova, že nikde v Čechách nejezdí vlak, kde by pasažéři byli nuceni si sednout na druhou stranu kvůli rovnováze.

3. Scénu, kdy babička odjela na posteli, museli filmaři točit tak, že pod peřinou byl muž, který postel řídil a brzdil.

4. Jestli si myslíte, že si lidé přišli na pořádný balík, že hráli v takovém trháku, tak to se šeredně mýlíte. Třeba komparzisté brali 140 korun za den natáčení.

5. Režisér Zdeněk Troška při psaní scénáře vycházel ze svého dětství, protože on sám v Hošticích vyrůstal. Jeho maminka, když si přečetla scénář, sundala brýle a řekla: „No, taky jsi tam o nás všechno psát nemusel."

6. Veronice Kánské, která ztvárnila Blaženu, bylo během natáčení jen šestnáct let. Představitelce její sokyně Miluny, Petře Pyšové, dokonce ještě o rok míň.

Související články

Další články