Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

6 typů lidí, které potkáte na každé pražské vysoké škole

Jste šprt, ctižádostivec, nebo moula?
Zdroj: Profimedia.cz
Lidé jsou různí. Velcí, malí, tlustí, hubení, chytří, hloupí, černí, žlutí nebo bílí. To, co nás však odlišuje nejvíce, je naše povaha a chování. Vzorek každého typu lidí můžete vidět i na vysoké škole. Dnes se hrne na vysokou opravdu každý a nikomu nedochází, že zanedlouho nebude nikdo, kdo by nám obložil koupelnu nebo vyřezal stůl ze dřeva.

Pokud jste právě nastoupili na vysokou, tady máte 6 typů lidí, se kterými se setkáte.

A do které party patříte vy?

1. Chytrý pohodář

Tento druh studenta je zodpovědný a hlavně od přírody vysoce inteligentní. Z ničeho si nedělá hlavu, absolutně se nestresuje, a když může, tak pomůže. Stačí mu rychlé zopakování látky a už by mohl i přednášet. Není u něj výjimkou dojít si před zkouškou s kamarády na pivo.

2. Chytrý ctižádostivec

Vysokou školu, kterou studuje, měl předurčenou už od té základní. Plní sen svých méně úspěšných rodičů, nebo jde naopak v jejich kariérních šlépějích. Kdyby si měl vybrat mezi jedničkou do indexu a kudlou do vašich zad, asi byste tu už nebyli.

3. Zbloudilý student

Kdybyste se zeptali tohoto studenta, proč je na vysoké, asi by vám ani neodpověděl. Snad jen, že studium je lepší, než každé ráno vstávat do práce. Plnými doušky užívá studentský život a modlí se, aby toto období nikdy neskončilo.

4. Hloupý pohodář

Peníze neřeší, rozvrh také ne. Nebýt zápočtů a zkoušek, studoval by možná celý život. Bohužel, studium pro něj končí často již po prvním semestru, kdy si jednoduše přizná, že na to nemá. Typická věta za 20 let je: „Na vysoké jsem byl, ale nebavila mě.“

5. Hloupý ctižádostivec

Ambice u tohoto vysokoškoláka jsou zcela nereálné. Rád by měl v nejbližší době doktorát, ale školu střídá po necelém roce. Když už se něco našprtá nazpaměť, nikdy nečekejte pomoc. Tento typ lidí opravdu sdílný není.

6. Dítě štěstěny

Proč ztrácet čas zdlouhavým memorováním, když stačí mít chytrý telefon, co umí všechno za vás? Přeborník taháků a opisování, který má zároveň štěstí na otázky, v tom má jasno. Bez veliké dřiny propluje až k promocím a následuje okamžitá nabídka lukrativní práce. To se někdo má.

Související články

Další články