Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

6 slavných osobností, které našly svou smrt v autě: Zabíjela nepozornost a vysoká rychlost

Rychlost si nevybírá, tohle jsou slavné osobnosti, které zahynuly v autě.
+ Další 3 fotografie

Je to asi statisticky nejčastější smrt. Denně zemřou na silnici po celém světě stovky lidí, denně někdo pláče nad ztrátou blízkého a milovaného člověka. Jména těch lidí neznáme a nemůžeme pro ně tedy truchlit, nebylo by to ani možné, to by jeden musel probrečet celý život.

Jakmile nám ale smrt ze silnice zaklepe na dveře v podobě ztráty oblíbeného člověka či idola, kterého známe z veřejného života, nastává údiv a ohromený šok, přitom jste se nikdy s tímto člověkem osobně nesetkali. Prazvláštní fenomén lidské psychicky podpořený navíc tím, že smrt v autě je rychlá, nečekaná, a navíc často přichází v mladém věku.

Oběti jsou často na vrcholu slávy, plni života a nadějných vyhlídek, zkrátka je zatěžko uvěřit kruté surovosti zpřetržení lidského života.

6. Tomáš Holý (†21)

Dětská hvězda, která zemřela v roce 1990 u obce Kytlice, zde je ale na vině opilost. Podnapilý Tomáš nezvládl řízení a narazil do stromu, zemřel v sanitce během převozu.

5. Diana Spencer (†36)

Ujížděla v roce 1997 i se svým milencem v černém Mercedesu před paparazzi, řidič Henry Paul narazil v pařížském tunelu de l'Alma do třináctého pilíře. On a Dodi Al Fayed byli na místě mrtvi, Diana ležela pod vrakem vozu. V nemocnici podstoupila operaci, ale v časných ranních hodinách zemřela. Její smrt naprosto konsternovala světovou veřejnost. Královský dvůr na její počest uvolnil protokolární mravy, Francie změnila svůj tiskový zákon týkající se osob veřejného zájmu. Někteří dodnes věří, že to byla vražda.

4. Falco (†40)

První rakouský zpěvák, který prorazil v USA. Na vrcholu slávy se odstěhoval do Dominikánské republiky, kde se zotavoval ze závislosti na drogách a alkoholu, pracoval na svém novém albu. Roku 1998 se u města Puerto Plata potkal jeho vůz s autobusem, Falco byl v autě doslova smeten a viníkem byl řidič autobusu, který si zpěvákovu smrt odseděl.

3. Grace Kelly (†52)

V otevřeném kabrioletu sjížděla kněžna i se svou malou dcerou Stephanií monacké serpentiny nad městem, které jsou ohraničeny prudkými srázy. Grace vůz v důsledku rychlosti nezvládla a doslova sjela ze skály, její dcera vyvázla bez těžkého poranění, kněžnu vytáhli zpod auta živou, ale téměř ihned upadla do kómatu. V nemocnici pak přišli na to, že má příliš rozsáhlá a vážná poranění. Její manžel, kníže Rainier proto nařídil odpojit ji od přístrojů. Na její počest se už nikdy neoženil.

2. James Dean (†24)

V roce 1955 jel na kalifornskou závodní dráhu Salinas se svým Porsche 550, oslnilo ho právě zapadající slunce, takže neviděl proti sobě jedoucí vůz značky Ford, který řídil mladý student. Po nárazu Dean okamžitě zemřel, student univerzity vyvázl se zlomeninami. Za nehodu nikdo nemohl.

1. Paul Walker (†40)

Během natáčení sedmého pokračování Rychle a zběsile jej pozvali na charitativní akci na pomoc obětem tajfunu, 30. listopadu v Los Angeles v odpoledních hodinách sedá jako spolujezdec do červeného Porsche GT, které řídí jeho přítel. Ten o půl hodiny později v důsledku vysoké rychlosti vůz nezvládne a auto se tříští o strom a pouliční lampu. Oba muži jsou na místě mrtví, přesto se svědkové nehody snaží pomoci. Když přijíždí hasiči a policie, vůz je celý v plamenech.

Mohlo by vás zajímat

Další články