Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

6 slavných lidí, kteří málem nepřežili útoky z 11. září: Čtěte, co je zachránilo před neštěstím!

V Hollywoodu mohlo být mnohem víc pusto…
Zdroj:
+ Další fotografie

Při pádu Světového obchodního centra, na které zaútočili teroristé 11. září 2001, zemřelo přes 3 000 lidí. Velké množství jich zemřelo také v Pentagonu, kde narazilo další letadlo, a pár stovek i v dalším uneseném letadle, které mířilo na Washington. Věděli jste ale, že málem zemřelo také několik velmi známých osobností?

6. Larry Silverstein: majitel pozemku, kde stálo Světové obchodní centrum

Jde o bohatého vlastníka půdy, který mimochodem pronajímal plac, kde stálo Světové obchodní centrum. 11. září 2001 měl jít zrovna do práce do Silverstein Properties, kteří měli kanceláře v 88. patře Severní věže. To ráno měl ale také domluvenou návštěvu zubaře. Manželka ho přemluvila, že by zubaře neměl propásnout, a tak nebyl v době, kdy letadla narazila, v práci. Stejně tak nebyly v práci jeho dvě dospělé děti, které měly v Silverstein Properties obchodní schůzky. Toho rána měly obě zpoždění.

5. Gwyneth Paltrow: zachránila život svou přítomností

Sama herečka nebyla přímo v ohrožení života, ale o život mohla přijít jistá Lara Lundstrom Clarke, která se 11. září 2001 s Gwyneth Paltrow setkala. Gwyneth Paltrow byla to ráno na józe, Lara Lundstrom Clarke zase jezdila na kolečkových bruslích. Když pak herečka odjížděla ve svém voze, potkala Laru Clarke, ta ji poznala a daly se do řeči. Kvůli tomu ale Lara propásla poslední vlak do práce – pracovala v 77. patře Světového obchodního centra. Když pak vystoupila před prací, akorát viděla, jak do první budovy narazilo letadlo.

4. Patti Austin: zpěvačka, která vyhrála Grammy, měla být v letadle, které spadlo před Washingtonem

Patti Austin měla letenku na let číslo 93. Letět měla z Bostonu do San Francisca, ale den před odletem musela let změnit, protože její matka utrpěla infarkt. Kdyby byla na palubě, zemřela by se všemi ostatními pasažéry, kteří vtrhli do kokpitu, když se dozvěděli, že i jejich letadlo je uneseno teroristy.

3. Ian Thorpe: olympijský medailista se chtěl jít podívat na vrchol Světového obchodního centra

Ian Thorpe pochází z Austrálie a je to sportovní plavec, který má na kontě pět zlatých olympijských medailí. Navíc vyhrál jedenáct světových šampionátů a je hned druhým nejúspěšnějším plavcem. 11. září 2001 si byl v New Yorku zaběhat a pak se chtěl podívat na vyhlídku ve Světovém obchodním centru, ale nakonec si uvědomil, že si zapomněl foťák. Zavolal si tedy taxík, aby ho odvezl na hotel a mohl si fotoaparát vzít. Tam si zapnul televizi a viděl, co se právě stalo.

2. Mark Wahlberg: zachránil ho filmový festival v Kanadě

Mark Wahlberg měl spolu s kamarády 11. září letět letem 11 z Bostonu do Los Angeles, ale v poslední chvíli změnili plány a místo toho se vydali do Toronta v Kanadě na filmový festival. Let, se kterým měl původně letět, narazil do severní věže Světového obchodního centra.

1. Seth MacFarlane: chlastal a o 10 minut nestihl let

Autor úspěšných animovaných seriálů Family Guy, American Dad a moderátor Oscarů se měl 11. září vracet do Los Angeles stejným letem, jako Mark Wahlberg. Naštěstí doběhl na letiště v Bostonu o pár minut později, kdy už byla zavřená brána pro nastoupení do letadla, a řekli mu, že musí počkat na další let. O hodinu později letadlo narazilo do Světového obchodního centra. Pro noviny pak řekl s humorem sobě vlastním: „Měl jsem letenku, ale noc před tím jsem popíjel. Ráno jsem měl hroznou kocovinu a nestihl jsem ho o deset minut. Bylo to o chlup. Poučení z tohoto příběhu je – alkohol je váš kamarád.“

Související články

Další články