Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

6 rad, jak přežít tropický den za pracovním stolem!

Ledová kostka v ústech dokáže zázraky.
+ Další fotografie
Nastal tropický den a teploty budou trhat rekordy. Ideální je být někde venku u vody. Jenže je pracovní týden a drtivá většina lidí musí pracovat. Jak přežít brutální vedro v práci?

Pokud nemáte to štěstí a nemůžete léto prožít na chalupě u bazénu, musíte vymýšlet všelijaké zlepšováky pro snazší práci v těchto vedrech. Pokud vás tedy tropické teploty zmáhají a vy si s nimi nedokážete poradit, máme pro vás užitečné rady. Takhle pracovní den v klidu zvládnete.

1. Pijte

Pitný režim je základ. Ideální je obyčejná voda. Pijte pravidelně v průběhu celého dne. Když už cítíte žízeň, tak vaše tělo volá o pomoc. Lepší je pocitu žízně předcházet. Pozor na limonády, čaje a kávu – tyto nápoje tělo odvodňují. Samostatnou kapitolu tvoří pivo. To ale do kanceláře raději netahejte.

2. Voda v lavoru

Bude to sice vypadat jako u babičky na vsi, ale je to zázračné. Dejte si lavor se studenou vodou pod kancelářský stůl a strčte do něj nohy. Jednoduchý trik vám pomůže zapomenout na spalující den.

3. Chladný sprej

Osvěžující sprej na obličej se stane vaším kamarádem! Můžete si na obličej sice stříkat vodu z firemního umyvadla, ale sprej je takový více kultivovaný.

4. Větrák

Spalující slunce a těžký vzduch k tomu? To je opravdu drsná kombinace. Větrák proti dusnu umí bojovat.

5. Led

Ledová kostka v ústech dokáže zázraky.

6. Jídlo

Jídlo je důležité i v tropický den. Není to ideální čas k tomu, dát si pečené koleno a k tomu křen a knedlík. Naopak volte lehké pokrmy – saláty, ryby, případně kousek kuřecího. Není důležité se v tento den přežrat, důležité je tento den přežít.

Mohlo by vás zajímat

Další články