Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

6 obyčejných věcí, které uráží všechny muslimy žijící v Evropě

Ne, o plavkách opravdu nemluvíme.
Zdroj: Profimedia.cz
Soužití odlišných národností a kultur je vždycky poněkud obtížné. Zvlášť pokud se má jedna přizpůsobit druhé, aniž by o to příliš stála.

Jestliže chceme vyjít vstříc muslimům v Evropě, potažmo v Česku, měli bychom se seznámit se všemi věcmi, které je mohou potenciálně urážet.

1. Kříže

Všechny symboly křesťanství včetně růženců a svatých obrázků jsou nežádoucí, pokud si chcete zachovat dobré vztahy s praktikujícím muslimem.

2. Vánoce

Pokud si nechcete naběhnout, raději mluvte o těchhle svátcích jako o zimních prázdninách. Muslimové nechápou, proč byste měli oslavovat narozeniny jednoho z proroků, o kterém nevíte víc než oni.

3. Psi

Pokud k sobě chcete pozvat muslima na návštěvu, raději si zařiďte hlídání pro svého čtyřnohého kamaráda. Muslimové je totiž považují za nečisté.

4. Obrázky nebo hračky prasátek

Prasata jsou jednou pro vždy nečistá. Ať se jedná o maso, nebo třeba o pokladničku.

5. Božská komedie

Pokud jste si oblíbili Danta Alighieriho, rychle jej odstraňte z knihovny, nebo alespoň zařaďte do zadních řad. Tato kniha prý šíří nenávist vůči židům, muslimům a homosexuálům. Božská komedie, mistrné dílo středověké literatury a jeden z pilířů italských vzdělávacích programů, je prý urážlivá a diskriminační.

6. Šunka

Španělskem nedávno zahýbala kauza, v níž byl učitel zeměpisu nařčen z rasismu a šikany, když mluvil o šunce. Do výkladu totiž zasáhl muslimský žák, který jej upozornil, že jako muslima jej slovo „šunka“ uráží a tím, že o ní mluví, uráží islám.

Související články

Další články