Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

6 nejžhavějších trendů módního líčení pro podzim a zimu 2021/2022

6 nejžhavějších trendů módního líčení pro podzim a zimu 2021/2022
Zdroj: Pexels.com

Móda se neodráží jen v outfitech, ale vždy i v doplňcích, účesech a samozřejmě také v líčení. Po jakém líčení sáhnout, abyste ladila se svým nejnovějším outfitem? Pandemická situace snad již dovolí pravidelné setkávání (minimálně na pracovišti), takže letos nová líčidla jistě využijeme mnohem více, než tomu bylo před rokem.

Hydratovaná pokožka a podklad dle vašeho pocitu

Hlavním základem pro trendy look v líčení je i letošní podzim a zimu hydratovaná pleť. To sice platí neustále, ale na letošních módních přehlídkách (zmiňme Chanel, Coperni, Pařížský týden módy) se hydratovaná pleť akcentovala více než kdy jindy. Proto než se začnete probírat Avon katalogem a dalšími, jistě si do seznamu přání na první místo napište přípravky pro hloubkovou hydrataci pokožky nejen obličeje a dekoltu, ale nezapomínejte ani na ruce, nehty, v podstatě celé tělo. 

Zvolený podklad pro make-up je dle letošních trendů vlastně na vás. Jsou totiž postaveny na kontrastu mezi hydratovanou pletí a výraznými tmavými barvami v očích. Klidně můžete vyjít i bez podkladu, pokud dosáhnete kontrastu právě bez něj. Pokud se bez podkladu necítíte, zvolte pudrový make-up pro sametově matný vzhled.

Výrazné odstíny, ale v minimalistickém stylu

Minimalistický styl líčení je v kontrastu s maximálně temným efektem líčení očí, kterého je trendy letos v zimě i na podzim dosáhnout. Proto volte temné stíny, k nim černou konturovací tužku a navíc přidejte samozřejmě i výraznou černou řasenku podél celého oka. Chybu neuděláte, pokud obočí vyčešete gelem a zdůrazníte voděodolnou tužkou na obočí.

Lesklé rty

Ruku v ruce s hydratovanou pletí a kontrastem mezi ní a temnými stíny očí jdou hydratované rty, na které nanesete speciální rtěnky s přídavky výživných olejů. Ty kombinují vlastnosti výživného balzámu na rty, lesku na rty, přitom dodají sytost klasické rtěnky. Lesk na rty už nemusí být jen světlý. Nebojte se dovést kontrast k dokonalosti!

Ombre rty

Znáte ombre rty? Objevily se už loni – a sklidily velký úspěch, proto se s nimi budeme potkávat i nadále. Jde o rty bez jasného obrysu, které jsou odstínovány od centra rtů ke kraji od nejtmavšího odstínu po nejsvětlejší, ale obrys konturovací tužkou chybí, maximálně jen použít pod dolním rtem, ale jen ve střední části.

Ke stínování stačí dva odstíny rtěnky, které budou harmonicky kombinovány. To vizuálně zvětší rty, ty se stanou smyslnějšími. Aby byl ombre efekt u rtů ještě větší, je vhodné zvolit neutrální líčení očí – proto pokud nejste příznivkyní výrazně temně nalíčených očí, budou ombre rty právě pro vás. Budete až překvapena, jak hypnotizující jejich efekt je!

Postpandemický glam

Novým fenoménem krásy pro letošní podzim, zimu a následující období roku 2022 jsou kamínky. Stanou se nepostradatelným doplňkem, půjde o tzv. „Post pandemický glam“. Toto líčení znamená oči, které září s kamínky a kameny. Aplikujte je na oční víčka – a to přímo místo očních stínů. Zda zvolíte víčka horní nebo dolní, je na vás. K zářivým očím se velmi hodí zářivé tváře, na to nezapomínejte!

Šipky (křídla) i letos, klidně stínové nebo dvojité

Velkým hitem jsou i arrow (winged) stín nebo linky na vnějších koutcích oka. Zda půjde o jednu linku, dvojitou, zda bude z konturovací tužky, ze stínů nebo z tekuté linky, je také na vás. Trendy zůstávají šípy (křídla, linky) široké, úzké, drobné i výrazné. Jde spíše o to, v čem se lépe cítíte. Čím širší a výraznější šípové líčení, tím mystičtějšího efektu dosáhnete.

Jemné šípečky jsou vhodné k líčení dennímu. A zda nasměrujete dvojité šipky rovnoběžně nebo každou jiným směre, je také na vás a hlavně na přirozeném tvaru vašich očí. Že ještě s líčením linek v tomto stylu nemáte zkušenosti? Nevadí! Stačí si projít různá videa s tutoriály a návody jak na toto kouzelné líčení.

Související články

Další články