Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

6 nejzáhadnějších míst na planetě Zemi: Dovolená jen pro otrlé dobrodruhy!

Sedlec u Kutné hory - Kostnice děsí každého návštěvníka.
Zdroj: sedlec.info
+ Dalších 9 fotografií

Je úplně jedno, jestli věříte na duchy, nebo ne, přesto jsou na světě místa, kde byste noc asi strávit nechtěli. Tahle místa jsou známá zejména pro svou tajemnost, tragédie, které se tam udály, a vůbec pro své děsivé okolí a nevysvětlitelné "energie".

01. Aokigahara aneb Les sebevrahů v Japonsku

Od roku 1950 tam svůj život ukončilo už více než 500 sebevrahů. Neprostupný, temný a hustý les na úpatí hory Fuji je tak děsivý, že byste raději jeli trávit víkend do lesa ze Záhady Blair Witch. V některých místech je hustota porostu tak vysoká, že ani přes den neuvidíte žádné světlo, je tam permanentní tma. Mysterióznost tohoto místa řeší dokonce i japonská vláda, a tak pokud se tam vydáte, uvidíte kromě mrtvých těl i cedule s nápisem jako "Myslete na rodinu" nebo "Život je vzácný".

Počkat, mrtvých těl?

Počet sebevrahů je jen odhad. Les je tak velký a neprůchozí, že není v silách vyšetřovatelů najít všechny oběšence, většinou je to dílem náhody. Čili to funguje asi tak, že jdete na vycházku a buď šlápnete na lebku, nebo se před vámi zničehonic zjeví ohnilé nohy visící ze stromu. Baf!

02. Most Overtoun u skotské vesničky Milton

Ve skutečnosti je malebný a kdybyste na něm stáli, určitě byste udělali spoustu krásných fotek. Což je v pořádku, ale na most nikdy neberte svého psa. Nikdy! Proč? Neboť se s největší pravděpodobností vrátíte bez něj, tedy pokud jej nedokážete udržet na vodítku.

Overtoun je v obležení nějaké temné síly, která nutí všechny psy, vstoupivší na most, spáchat sebevraždu. Vysmekávají se s neuvěřitelnou silou majitelům z vodítek a skáčou se šíleným výrazem z mostu. Pokud pád přežijí a jsou schopni chodit, vylezou na most a znovu skočí. Dokud prostě nezemřou. Legenda praví, že pod mostem se skrývá démonická síla, která si žádá čerstvou krev. Věda se snažila záhadu vysvětlit tím, že zvláštní proudění vzduchu vyzdvihává pach hlodavců a psi skáčou pro kořist. Nic se ale nepovedlo prokázat. Průměrně se tam zabije jeden pes každý měsíc.

03. Dům Winchesterů v kalifornském San José

Je to obrovský komplex o neuvěřitelných 160 pokojích a celý byl navržen jako bludiště. Jsou tam schodiště a dveře vedoucí nikam, respektive do zdí, tajné chodby, slepé uličky, slepá okna a výstupy ke stropům, jimiž se dál nedá dostat. Byl tak navržený záměrně, aby rodinu ochránil od mstivých duchů.

Jakých a proč mstivých?

Rodina Winchesterova není jen tak nějaká rodina. Jak její jméno dává tušit, děda Winchester stojí za vynálezem nejznámější pušky - winchesterovky. Jeho vnučka nechala v 19. století postavit toto obrovské sídlo, protože se v rodině děly divné věci a jedno bostonské médium jí řeklo, že duchy by uklidnila vystavěním velkého komplexu, kde by bylo dost místa pro všechny oběti. Tedy pro všechny, kdo zemřeli právě kulkou z winchesterovky. Stavba začala roku 1884 a trvala 38 let. Dům teď slouží k prohlídkám a nikdo by v něm nechtěl nocovat. Existuje nespočet videí a fotografií zachycujících duchy, divné zvuky, pohyby a poltergeisty.

04. Hřbitovní kostel Všech svatých s kostnicí

Je za humny. Nachází se v Sedlci u Kutné Hory a celá Kostnice je podzemní kaplí Hřbitovního kostela, kde je podle pověstí svatá půda. Jeden z opatů přivezl z Jeruzaléma hrst hlíny a rozprášil ji na místě klášterního hřbitova, což pro obyvatele královského města Kutná hora znamenalo, že se chtěli nechat pohřbívat tam. Hřbitov zažil nápor zejména v časech morové rány a husitských válek, kdy bylo na místě pohřbeno na 40 tisíc těl.

Ale proč se z kostí stala výzdoba?

Vlastně je už nebylo kam ukládat. Na konci 15. století byl hřbitov zrušen a pro exhumované kosti nebylo místo. Poloslepý sedlecký mnich je tedy v kapli začal skládat do pyramidy. Kosti se pak dostaly do plánů na obnovu kaple a v 18. století je stavební mistr František Rint použil k výzdobě. Kosti vybělil chlorovým vápnem a postavil z nich například obrovský lustr. Návštěvníci v Kostnici cítí nepříjemnou energii, lidem se dělá mdlo a někteří tvrdí, že slyší podivné zvuky vycházející z kostí. Spolu s hradem Houska a Jihlavskými katakombami to patří mezi nejzáhadnější místo v naší republice.

05. Resort San Zhi na severu Tchajwanu

Původně to mělo být odpočinkové středisko pro bohaté a znuděné lidi, kteří měli bydlet v podivném komplexu sestaveném z budov, co připomínají UFO. San Zhi, stojící kousek od velkoměsta Taipei, se ale své dostavby nikdy nedočkalo. Po sériích záhadných tragických úmrtí se vláda v 80. letech rozhodla, že projekt zastaví a dá od budov ruce pryč.

Co dělníky a lidi z okolí zabíjelo?

To se neví, místní odmítají o celé záhadě mluvit, z nikoho nevyrazíte ani slovo. Existují ale podivná svědectví o strašidelných dětech bez očí, které požíraly duši dělníků a stavitelů, a o démonických příšerách, které se živily lidským masem. Nikdy se nepřišlo na to, proč tam tragicky zemřelo mnoho lidí, ale jedno je jisté. San Zhi je tak děsivé místo, že dokonce inspirovalo tvůrce jedné z nejstrašidelnějších počítačových her, podle které se natočil slavný horor - Silent Hill.

06. Hora mrtvých v severní části pohoří Ural

V roce 1959 se skupina deseti horolezců vydala na nepříliš náročnou expedici výstupu na horu Cholat Sjachyl (Hora mrtvých), která je vysoká 1 079 metrů a leží v severní části Uralu. Skupinka známá jako Djatlovova expedice podle vůdce Igora Djatlova, se již po několika dnech musela ze zdravotních důvodů rozloučit s jedním ze svých členů Jurijem Judinem, který se 28. ledna 1959 vrátil zpět domů, a devítičlenná skupina pokračovala na výstup na Horu mrtvých. V jednom z průsmyků hory si 2. února zřídili tábor a ráno z něj již nikdo nevyšel. Během noci skupinu táborníků něco napadlo a ti v hrůze rozřezávali zevnitř stany, polonazí běželi do mrazu, bez bot a bez oblečení. Všichni do jednoho ještě téže noci krutě zemřeli.

Mrtvá těla byla bez jazyka, bez očí a měla zlámané kosti.

Stromy okolo tábora byly do výšky pěti metrů polámané, těla ležela v němé hrůze všude kolem. Záchranné expedici se naskytl děsivý pohled. Tělo jedné z žen bylo bez jazyka, který byl vyříznut, bez horního patra a bez očí. Jiné mrtvoly měly zpřerážené končetiny a rozbité lebky. Všichni byli bosí, někteří vykazovali známky ozáření. Nikdo neví, co se té noci stalo, na Horu mrtvých se lidé neodvažují znovu vstoupit. Podle legendy tam žije Yetti, podle místních, kteří žijí na úpatí, to byl mimozemský útok. V Rusku také dodnes žijí zvěsti o tom, že tam sovětská armáda prováděla nepovolené zkoušky, jelikož důležité důkazy o Djatlovově výpravě byly zničeny. Každopádně název Hora mrtvých nese tento útvar už celá staletí a rozhodně z nějakého důvodu.

Související články

Další články