Tak jako každý rok jsou Oscaři hlavně o módě, a ne o filmech. A my jsme se na ně dívali celou noc právě proto, abychom vám dokázali odpovědně říct, kdo byl letos na červeném koberci za hvězdu.

1. Kelly Ripa

Christian Siriano udělal téhle celkem neznámé herečce velkou službu, protože se o ní hned začalo mluvit. V černé róbě evokující hvězdnou oblohu patřila k nejlépe oblečeným ženám, a to tam byly jiné znásilňovačky módy!

2. Jennifer Lopez

Zpěvačka byla v šatech Elie Saab k nepřehlédnutí a byla za tu, kdo si pro sebe ukradl celou pozornost. Ostatně i tím, jak se s šaty motala na červeném koberci a pořád si musela dávat pozor, aby jí je nikdo nestrhnul přišlápnutím. Šaty v tělové barvě ještě více podtrhly její hispánskou krásu, takže není divu, že se o ní píše všude. Nás ale zase tak nepřesvědčila.

3. Karolína Kurková

Minimalismus vede a bylo to vidět i během oscarové noci. Málo doplňků, málo látky a co nejužší linie. Tu má Karolína sama od sebe, a ještě když se zavine jako kukla, vynikne jen čistá linie těla. Vzadu má uvázaný prostý drdol. Venkovské, ale přesto honosné.

4. Gwyneth Paltrow

Kdysi zazářila v růžových šatech Ralpha Laurena a asi chtěla úspěch zopakovat, tak si vybrala růžové šaty značky Ralph & Russo. Model sám od sebe působí celkem jednoduše a nezajímavě až! Až na ty obrovské náušnice, které tomu dodávají druhý rozměr.

5. Cate Blanchett

Šaty od Johna Galliana, ale pro konfekci. Minule byla na Oscarech v róbě za miliony, dnes za pár tisíc. Stačilo k tomu jen přidat ohromný šperk a bylo vymalováno. Je celkem s podivem, jak křehké Cate na první pohled těžká látka vůbec neubližuje a dělá ji ještě éteričtější. Za nás nejlepší model večera.

6. Reese Witherspoon

Reese byla nominovaná za hlavní roli, a tak se na to pečlivě připravila. Oblékla Toma Forda a podle mnohých byla spolu s Jennifer Lopez hvězdou večera. Problém je, že na fotce ano. Ale když chodila a pohybovala se, horní díl se deformoval. Šaty vypadají nádherně na umrtvené panně, ale ne na živém člověku. Navíc zkracují tělo, což je vidět právě během chůze. Ale málem to tam bylo…!