Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

6 nejlepších proměn Johnnyho Deppa: V těchto rolích byste herce těžko poznali

Zdroj: Walt Disney Studios, Fine Line Pictures, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
proměny

Americký herec Johnny Depp (58), vlastním jménem John Christopher Depp II, je jako chameleon. V několika filmech se na něm maskéři natolik vyřádili, že fanoušci svého oblíbence občas jen těžko poznali. Podívejte se na top 6 nejlepších filmových proměn legendárního herce, který letos přijede na filmový festival do Karlových Varů.

Kloboučník z Alenky v říši divů (2010)

Pohádka režiséra Tima Burtona vypráví příběh Alenky Kingsley, kterou odmalička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Jednoho dne se svérázná dívka rozuteče za králíkem ve vestě a spadne za ním do jámy. Ocitne se tak v kouzelném světě, jehož součástí je i potrhlý Kloboučník, kterého ztvárnil Johnny Depp. 

Kila make-upu, pestrobarevné oblečení a zářivě oranžová paruka. Johnny Depp později uvedl, že oranžové vlasy Kloboučníka jsou důsledkem otravy rtutí, ke které kdysi při používání chemikálií k výrobě klobouků skutečně docházelo.

Střihoruký Edward (1990)

Filmová klasika od Tima Burtona, která rozpláče i tvrdé chlapy. Edward je dílem starého vynálezce, který ho před smrtí nestihl dokončit. Místo rukou má tak velké břity. Když se po několika letech života v ústraní dostane mezi obyvatele nedalekého městečka, všechno je pro něj nové. Zlom nastane, když se seznámí s půvabnou Kim (Winona Ryder), do které se zamiluje. Bohužel lidi zvláštnosti nejprve fascinují, ale hned nato děsí a vzbuzují v nich závist. Plachý Edward se tak musí vrátit zpět na opuštěný zámek.

Depp pro roli milého Edwarda zhubnul 12 kilo. Maskérům a kadeřníkům trvalo 3-4 hodiny, než herce proměnili v bizarní postavu.

Willy Wonka z Karlíka a továrny na čokoládu (2005)

Podívejte se do světa sladkostí, kde nic není nemožné. Pokud chcete strávit den v továrně excentrického Willyho Wonky, stačí jediné - najít zlatý kupon v čokoládě. Johnny Depp se inspiroval vzhledem zpěváka Toma Pettyho, který ve videoklipech Wonku připomínal. 

Šéf mafie z filmu Black Mass: Špinavá hra (2015)

Snímek zasazený do poloviny sedmdesátých let, vypráví příběh jednoho z nejnebezpečnějších gangsterů v americké historii, Jamese "Whitey" Bulgera, jehož bratr si budoval slibnou kariéru v senátu státu Massachusetts. Depp si ve filmu opět není vůbec podobný. Maskéři z něj udělali proplešatělého a vrásčitého chlápka s jasně modrýma očima a chladným výrazem. Potkat tohoto chlápka na ulici, člověk by se ho i bál.

Pirát Jack z Karibiku

Geniální šílenec se slabostí pro krásné ženy a dobrý rum. Excentrický, dredatý pirát Jack Sparrow se směšnými pohyby se zapsal do srdcí mnoha diváků a stal se jednou z nejoblíbenějších filmových postav. Není tedy divu, že byl Depp za tuto roli nominován na Oscara v kategorii nejlepší herec v hlavní roli.

Depp si před natáčením udělal „malý průzkum” a dospěl k názoru, že piráti byli vlastně rockové hvězdy starých časů. Inspiroval se proto kytaristou kapely Rolling Stones Keithem Richardsem. A povedlo se. Který z pěti dílů máte nejraději?

Dvojrole v Než se setmí (2000)

Jako pomyslnou třešničkou na dortu je Deppova dvojrole v dramatu Juliana Schnabela o kubánském básníku a spisovateli Reinaldu Arenasovi. Johnny se ve filmu objeví sice jen na pár minut, ale jeho ztvárnění drsného poručíka Viktora a zároveň transvestity Bon Bon je nezapomenutelné.

Související články

Další články