Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

6 klystýrů a pak SMRT! Jakoubek (†2) zemřel v nemocnici, maminka Dáša viní sestru

Zdroj: Archiv rodiny
+ Další 2 fotografie
Tragická smrt
Bezmoc, bolest a smutek, co zažívá Dagmar Komanová (24) ze slovenské Oravy, si asi málokdo dovede představit. Loni v listopadu za podivuhodných okolností zemřel její syn Jakoubek (†2). Zdrcená maminka z tragédie viní zdravotní sestru, se kterou se teď po dlouhých měsících střetla tváří v tvář.

K tragédii došlo loni v listopadu v dolnokubínské nemocnici. Jakoubek měl vážné problémy s vyprazdňováním a místní doktoři mu aplikovali šest klystýrů. Malý chlapec zemřel. Ze smrti Jakoubka viní jeho matka Dagmar jednu ze sester, jelikož nevyslyšeli její volání o pomoc a její syn jí tak zemřel doslova v náručí.

Dagmar se tak rozhodla podat stížnost na slovenský Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. Stížnost podala také na lékařskou komoru v Bratislavě. V pondělí se v Žilině Dagmar dokonce musela střetnout se zdravotní sestrou, která v osudný den pracovala na dětském oddělení.

„Střetly jsme se po jedenácti měsících a bylo to strašné. Opět se mi vrátily děsivé obrazy nemocnice a toho, co se tam vše dělo. Zdravotní sestra se mi pořádně nepodívala do očí,“ řekla Dagmar pro web Pluska.sk.

„Z toho a jiných lží, které vyprávěla, se mi zvedal žaludek. Kdyby na oddělení byli, tak by byl Jakoubek už v noci převezený do jiné nemocnice,“ pokračovala dále matka zesnulého Jakoubka, která po setkání se zdravotní sestrou i propukla v pláč.

Sama zdravotní sestra se k případu odmítla vyjádřit. Vyšetřování tragédie už skončilo a z jeho výsledku musí být Dagmar naprosto zdrcená. "Nemocnice má už v ruce výsledky, že nepochybili. Už jsem v této věci podala stížnost. Vím, že mi stížnosti syna nevrátí, ale chci, aby se ukázala pravda a aby nezemřely další děti,“ nechala se slyšet žena, která se se smrtí svého syna nikdy nesmíří.

Nemocnice, ve které její Jakoubek zemřel, je toho názoru, že při ošetřování splnila všechny povinnosti. To výše uvedenému webu potvrdil Michal Miškovič, obhájce, který nemocnici zastupuje.

Pro zdrcenou Dagmar může celá kauza dopadnout ještě hůře. Špitál na ni totiž podal trestní oznámení za křivé obvinění.

Související články

Další články