Ten, kdo trpí na opary, dobře ví, že tahle potvora se obvykle objeví ve chvíli, kdy je to nejméně vhodné.

Před večírkem, rande nebo když máme stres.

Známé svědění, které přechází v pálení, je varovným signálem, že s naším tělem není něco v pořádku, a ke slovu se dostává herpes vir.

Nejčastějším spouštěčem onemocnění je stres. Dopomoci k němu však může například i náhlá změna počasí, zvláště nadměrné vystavení se slunečnímu záření.

A my vám teď poradíme, co dělat, když už na vás skočí!

1. Česnek

Tohle přirozené antibiotikum je pomocníkem číslo jedna. Přiložíte-li jej přímo na postižené místo, dokáže během 30 minut zničit všechny viry v dosahu, snížit otok a urychlit hojení. Hlavně ho nenechte na pokožce či rtech déle než pár minut. Bývá totiž dost agresivní, a pokud byste ho nechali příliš dlouho, mohl by podráždit či dokonce vypálit pokožku!

2. Med

Nejúčinnější je přírodní, čistý a tepelně neupravený. Naneste ho na postižené místo a čekejte rychlý výsledek!

3. Meduňka lékařská

Tahle voňavá bylinka je nejen skvělým pomocníkem při nespavosti, ale pomůže vám i při oparu. Pro povrchové použití namočte odličovací tampónek do vody s vyluhovanou meduňkou a pravidelně si tím čistěte puchýře oparu. Docílíte tak jejich rychlejšího hojení.

4. Zelený čaj

Aplikujte použité, mírně teplé a stále ještě vlhké sáčky ze zeleného čaje na postiženou pokožku nejen oparu, ale i vředů, bradavic či jakékoliv podobné infekce a čekejte zázrak!

5. Kokosový olej

Tenhle kosmetický pomocník se osvědčil už téměř na všechno. A na opary se hodí obzvlášť! Když totiž budete aplikovat kokosový olej v začátcích onemocnění, ještě před vypuknutím puchýřů, může se vám podařit zabránit jejich výsevu.

6. Led

Mnohým se osvědčily i ledové kostky přiložené přímo na postižená místa. Umí totiž snížit otok a poskytnou dočasné zmírnění nepříjemných projevů oparu.