Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

6 jednoduchých a zaručených receptů, jak se okamžitě zbavit oparu!

Tuhle nepříjemnost znají mnozí z nás.
Zdroj: archiv
Opar si nevybírá místo ani příležitost. Jakmile ale vyskočí, znepříjemní nám celých 10 dní! Víme, jak na něj.

Ten, kdo trpí na opary, dobře ví, že tahle potvora se obvykle objeví ve chvíli, kdy je to nejméně vhodné.

Před večírkem, rande nebo když máme stres.

Známé svědění, které přechází v pálení, je varovným signálem, že s naším tělem není něco v pořádku, a ke slovu se dostává herpes vir.

Nejčastějším spouštěčem onemocnění je stres. Dopomoci k němu však může například i náhlá změna počasí, zvláště nadměrné vystavení se slunečnímu záření.

A my vám teď poradíme, co dělat, když už na vás skočí!

1. Česnek

Tohle přirozené antibiotikum je pomocníkem číslo jedna. Přiložíte-li jej přímo na postižené místo, dokáže během 30 minut zničit všechny viry v dosahu, snížit otok a urychlit hojení. Hlavně ho nenechte na pokožce či rtech déle než pár minut. Bývá totiž dost agresivní, a pokud byste ho nechali příliš dlouho, mohl by podráždit či dokonce vypálit pokožku!

2. Med

Nejúčinnější je přírodní, čistý a tepelně neupravený. Naneste ho na postižené místo a čekejte rychlý výsledek!

3. Meduňka lékařská

Tahle voňavá bylinka je nejen skvělým pomocníkem při nespavosti, ale pomůže vám i při oparu. Pro povrchové použití namočte odličovací tampónek do vody s vyluhovanou meduňkou a pravidelně si tím čistěte puchýře oparu. Docílíte tak jejich rychlejšího hojení.

4. Zelený čaj

Aplikujte použité, mírně teplé a stále ještě vlhké sáčky ze zeleného čaje na postiženou pokožku nejen oparu, ale i vředů, bradavic či jakékoliv podobné infekce a čekejte zázrak!

5. Kokosový olej

Tenhle kosmetický pomocník se osvědčil už téměř na všechno. A na opary se hodí obzvlášť! Když totiž budete aplikovat kokosový olej v začátcích onemocnění, ještě před vypuknutím puchýřů, může se vám podařit zabránit jejich výsevu.

6. Led

Mnohým se osvědčily i ledové kostky přiložené přímo na postižená místa. Umí totiž snížit otok a poskytnou dočasné zmírnění nepříjemných projevů oparu.

Související články

Další články