Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

6 hudebníků, kteří zrušili své turné kvůli pařížskému masakru

6 hudebníků, kteří zrušili své turné kvůli pařížskému masakru
Zdroj: archiv
Páteční teroristický útok při koncertě amerických Eagles of Death Metal má za následek i další rušení koncertů mnohých kapel a zpěváků.

Ať už ze strachu o vlastní bezpečnost, nebo z důvodu piety, mnozí umělci se rozhodli, že své podzimní turné úplně zruší, nebo alespoň změní termíny koncertů.

Tohle je 6 z nich.

1. Foo Fighters

Američtí rockeři odřekli nejen koncert, ale celý zbytek evropského turné. „S hlubokým smutkem a upřímnou starostí o všechny v Paříži jsme nuceni oznámit zrušení zbytku turné. Ve světle tohoto nesmyslného násilí, uzavírání hranic a mezinárodního smutku nemůžeme pokračovat,” uvedli jako důvod.

2. Coldplay

Britové zrušili plánovaný koncert v Los Angeles jako projev solidarity s obětmi masakru. Pondělní pařížský koncert odřekli samozřejmě také.

3. U2

Irští hudebníci se připojili a taktéž odložili svá plánovaná vystoupení.

4. Motorhead

Britská skupina Motorhead, která měla vystoupit v neděli, přislíbila jiný termín v lednu.

5. Deftones

Kapela Deftones měla hrát v klubu Bataclan hned další den po osudném pátku. Vystoupení Eagles of Death Metal navštívili, ale asi čtvrt hodinu před tím, než do klubu vtrhli teroristi, z klubu odešli. Všechny své koncerty v Paříži zrušili s tím, že se sem vrátí, až přijde ten správný čas.

6. Marina and the Diamonds

Právě probíhající Neon Nature Tour oblíbené zpěvačky a její kapely se přesouvá na jaro. Plánovaný prosincový koncert v Praze se tak přesouvá na březen příštího roku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy