Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

6 famózních snímků, na kterých je Karel Gott (†80) se svou největší vášní

6 famózních snímků, na kterých je Karel Gott (†80) se svou největší vášní
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 14 fotografií
Mistr
Miloval nejen půvab své manželky Ivany (43), ale zejména hudbu. A rozhodně k jeho vášním, na které nedal dopustit, bylo malování obrazů. Během své hudební kariéry se dal i na dráhu malíře. A skutečně, když Mistr vzal štětec do ruky, dokázal vykouzlit velmi pozoruhodná díla. Dnes mají ohromnou cenu...

Dnes již není pro nikoho překvapivé, že se Karel Gott ve volných chvílích věnoval malování obrazů – svému koníčku, který se měl původně stát jeho povoláním. V roce 1954 se pokoušel dostat na umělecko-průmyslovou školu (UMPRUM), neboť vždy toužil po malování. S odstupem let se několikrát k přijímacím zkouškám vyjádřil. "Těsně před pubertou jsem začal silně toužit po uměleckém malování. První téma, které jsem se rozhodl zpracovat olejem na plátně, byl velký pohřeb... Zkrátka začal jsem to myslet s malováním úplně vážně. Odjížděl jsem každou neděli s kartonem a barvami do přírody. Představoval jsem si, že jsem slavný krajinář. Doma v šupleti se zatím vršily kresby a za skříní oleje. Dokonce i otec se pomalu smiřoval s myšlenkou, že ze mne bude malíř, a snažil se najít v mých obrazech smysl. Když se hlava rodiny vrátila domů, nastalo dlouhé, rozpačité ticho. Potom se mi oznámilo, že půjdu studovat malířství. A tak netrvalo dlouho a byl jsem pozván ke zkoušce," uvedl před lety Karel Gott, kterého nakonec ale na školu nevzali.

Výčitky kvůli umění

Gotta v malování kritici nešetřili. Vyčítali mu údajnou kýčovitost. A zdůrazňovali, že jeho díla jsou zajímavá jen z důvodu, že je slavným zpěvákem. Vystavoval nejen doma, ale i v Německu, USA, Rusku.

Karel Gott obrazy nejen maloval, protože ho umění bavilo, ale i prodával. V roce 2013 v rámci předávání Evropských cen Trebbia se jedno dílo vydražilo za 260 tisíc korun. V roce 2018 vydražila Galerie Kodl obraz Oldřich Nový a Anny Ondráková za milion a dvě stě tisíc korun.

Dnes mají jeho díla, na která se můžete podívat v galerii, nevyčíslitelnou hodnotu.

Související články

Další články