Vůdci EU mají plná ústa humanismu, tolerance a soucítí s uprchlíky. Alespoň se tak evropští lídři prezentují v médiích. Ve skutečnosti k tragédii přispívají nelogickými rozhodnutími. Tyto přehmaty, podivná politická korektnost a pomalé reakce na vývoj událostí jen dále prohlubují celou tragédii. Podívejme se na 6 bodů, kde politika EU naprosto selhává.

  1. Vedení EU se stále ještě nedohodlo, jak trestat převaděče uprchlíků.
  2. Vedení EU není schopno kontrolovat příchod nelegálních imigrantů, zároveň nekonečně dlouho prověřuje ty, kteří legální cestou žádají o azyl. Evropa tím vysílá signál, že je jednodušší se do Schengenu dostat nelegálně než absolvovat celý imigrační proces.
  3. Evropa není schopna zvládat současnou emigrační vlnu, přesto ústy Angely Merkel zve další a další uprchlíky a tím je vybízí k riskantní cestě za lepším životem.
  4. Evropa dosud neumí odlišit válečné uprchlíky od nelegálních ekonomických migrantů. Evropa dosud nebyla schopna definovat státy, ve kterých je skutečně válka a tamější lidé naši pomoc nezbytně potřebují. Dochází tak často k situacím, kdy jsou ilegální ekonomičtí migranté upřednostňováni na úkor zbídačených válečných běženců.
  5. Evropští lídři neumějí odpovídat na otázky evropského obyvatelstva. Kdo se moc ptá, dostane nálepku potížisty a xenofoba. Tím, že lidé nemají skutečné odpovědi na závažné otázky, roste zase jen strach a nenávist, kterou schytají v první řadě zubožení uprchlíci.
  6. Evropa není schopna vyjednat spolupráci se státy, které leží v těsné blízkosti válečných zón. Jordánsko, Alžírsko, Tunisko… Tyto státy by mohly pojmout obrovské množství válečných uprchlíků, ale nechtějí se dohodnout s EU.

Proč arabské země odmítají uprchlíky? Čtěte ZDE.