Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

6 důvodů, proč držet nektarinkovou dietu! Jeden plod vám pokryje denní potřebu vitaminů!

Nektarinky jsou velmi zdravé.
Zdroj: archiv

Blíží se nám období prázdnin a dovolených a s tím je spojena i všemi nenáviděná dieta. Spousta z nás drží otravné diety, abychom u moře nemuseli sedět oblečení a popřípadě se za sebe stydět. Ale co třeba spojit příjemné s užitečným? Seznamte se s nektarinkovou dietou!

Nektarinka obsahuje vysoký podíl vitaminu C, dále také vitaminy A a B. Naopak její kalorická hodnota je velice nízká. V nektarince je 80 procent vody, hodně draslíku i vápníku. Jedna nektarinka tak dokáže pokrýt denní potřebu vitaminů.

Je vhodné ji udržovat při pokojové teplotě, aby neztrácela svou chuť a aroma.

A teď důvody, proč jsou nektarinky super:

1. Jsou osvěžující a dokážou zahnat hlad

Pokud nebydlíte na konci světa a už jste někdy měli nektarinky, víte, jak jsou šťavnaté a osvěžující. Když dostanete hlad a žízeň, můžete zabít dvě mouchy jednou ranou.

2. Můžete je jíst vařené

Už jste někdy zkoušeli uvařenou nebo ugrilovanou nektarinku? Jestli ne, tak nevíte, o co přicházíte. Můžete třeba plátek nektarinky potřít medem, ugrilovat a sníst s kopečkem vanilkové zmrzliny. Mňam.

3. Jsou plné vitaminů

Nektarinka obsahuje už zmíněný vitamin C, A a B a nejen to. Nektarinka je také výtečný antioxidant, který pomáhá snížit riziko srdečních onemocnění, rakoviny a dalších nemocí.

4. Vysoké množství vlákniny

Vláknina hraje důležitou roli ve zdravém trávení a hlídání cholesterolu. Také vás naplňuje a udržuje pocit najedení po delší dobu.

5. Jsou univerzální

Nektarinky můžete pojídat na spoustu způsobů, takže vás nikdy nemusí omrzet. Můžete si z nich udělat ovocný salát, nektarinkový dort. Nebo zkombinovat třeba s borůvkami, jogurtem a celé to rozmixovat. Budete tak mít super antioxidační koktejl. Nebo si vařenou nektarinku můžete vychutnat s masem.

6. Můžete je jíst i přes zimu

Jestliže uvidíte někde akci na nektarinky, udělejte si zásobu na zimu. Ovoce pokrájejte a zamrazte. V zimě si tak můžete udělat koktejl nebo pyré z mražené nektarinky na dezert, který bude plný živin a s nízkým obsahem tuku a kalorií. Nebo si je můžete dát s ovesnými vločkami.

Související články

Další články