Proč by vlastně český tým měl na mistrovství světa v ruské Moskvě uspět? Má vůbec na to, aby se měřil s nejlepšími výběry světa a opět pro naši malou zemi získal nějaký z cenných kovů? To se dozvíte prostřednictvím následujících šesti bodů.

Nikdo od nás nic nečeká

Každý už je předem smířený s tím, že to letos na cenný kov není. Když se díváme na sestavu soupeřů, je jasné, že takovou kvalitu nemáme. Paradoxně ale právě to může českému týmu v Moskvě pomoci. Může hrát uvolněně a bez zbytečného stresu.

Absence individualit

V týmu nemáme žádného velkého lídra, nikoho typu Jágra nebo Voráčka. Nikdo si tak nemusí připadat méněcenný a to by mohlo shodit nervozitu hlavně z nováčků.

Mladíci se chtějí ukázat

Hodně nováčků a mladíčků zdobí náš národní tým. To samozřejmě znamená, že budou pod drobnohledem agentů z NHL a dalších prestižních lig. Mnoho mladých hráčů po šampionátech odchází do zámoří, a proto je tu obrovská motivace něco ukázat a předvést se.

Vynikající výkon v přípravě proti Švédům

V přípravě nároďák ukázal, že to může fungovat. Švédy totiž přejel poměrem 7:1 a nabral tak před turnajem roku sebevědomí, které se může hodit.

Historie

Historie praví, že úspěchy českého týmu v poslední době paradoxně přicházely v případě, že neprezentoval zrovna hvězdný tým. Vzpomeňme si například na mistrák v roce 2010, kdy jsme v sestavě měli pouze 4 hráče z NHL, a přesto jsme dokázali urvat zlaté medaile.

Vladimír Vůjtek

Nový kouč reprezentace už dokázal senzačně získat stříbrné medaile se slovenským národním týmem na MS v roce 2012, jeho zkušenosti a velká znalost hokejového prostředí mohou být také velkou výhodu na nadcházejícím turnaji. Z hráčů totiž umí vymáčknout 110 %!