Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

6 děsivých potrestání z historie: Rozšlápnutí hlavy slonem nebo řezání nosu

Zdroj: youtube
+ Dalších 12 fotografií
Děsivé
Dříve lidé možná žili v jednodušší době, ale ti, kteří porušovali zákon, to rozhodně lehké neměli. Pokud jste se v tehdejší době rozhodli vydat na dráhu zločinu, čekalo vás pak doslova peklo.

Lidé v dřívější časech možná měli méně starostí a stresu, ale pokud porušovali zákon, čekaly je nepředstavitelné tresty. Některé byly naprosto brutální a jiné zas zcela ponižující. Sestavili jsme pro vás seznam šesti nejvíce bizarních trestů z historie.

1. IRON MAIDEN Železná socha byla obzvlášť populární v Evropě během středověku. Po této soše „Iron Maiden“ se dokonce pojmenovala jedna slavná heavymetalová kapela.

Obří železná skříň s kovovými hroty uvnitř děsila nejednoho zločince. Ten, kdo porušil zákon, byl jednoduše vložen dovnitř a zavřen. Když se vrátka železné sochy uzavřela, hroty měly bodat oběť ze všech stran. Tenhle trest je opravdu mučivý.

2. Upečení v bronzovém býkovi Starověcí Řekové si uměli vyhrát. Vymysleli totiž opravdu zajímavý způsob potrestání. Velký bronzový býk sloužil doslova jako gril. Do mohutné sochy býka byl vložen zločinec a následně uzamčen. Pak se pod bronzovým býkem rozdělal oheň a člověk tam byl zaživa upečen. Oběť se tam pomalu upekla k smrti.

A aby toho nebylo málo, v soše býka byly zavedeny malé kovové trubky, které vedly z těla býka k jeho nosu, díky nímž se křik oběti měnil v hudební melodie. Tato metoda sloužila jako zábava pro kolemjdoucí.

3. Rozšlápnutí slonem Tuto metodu využívali hodně Asiaté ve středověké jižní a jihovýchodní Asii. I v Indii se tento trest stal velmi populárním.

Vycvičení vražední slonové jim pomáhali zneškodňovat oběti. Slon oběť doslova rozdrtil buď šlápnutím na hlavu či na hrudník. Někteří z nich dokonce byli schopni nabodnout podvodníky na své kly.

4. Oběť svázaná ve vodě Tenhle trest byl obzvláště zajímavý. Měli jste na výběr vykonej, nebo zemřeš. Byla zde nabídka vykoupení, protože když jste přežili, znamenalo to, že jste nevinní.

Tato metoda se nejvíce praktikovala na ženách, které byli podezřelé z čarodějnictví. Ověřovací metoda spočívala v tom, že obviněný z páchání zločinu byl nejdříve svázán. Se zavázanýma rukama a nohama k sobě byla poté oběť hozena do vody. Pokud se potopila byla nevinná. Ovšem pokud plavala, bylo jasné, že je čarodějnice. Podle odhadů bylo v Evropě popraveno 50 tisíc lidí za čarodějnictví.

Pokud vás zajímají i další dva bizarní historické tresty, podívejte se do fotogalerie.

Související články

Další články