Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

6 děsivých míst, kterým byste se nejen na Dušičky rozhodně měli vyhnout obloukem!

V tajemném lese Bor se dějí prazvláštní věci.
Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Magické a tajemné dny svátku Všech svatých a Památky zemřelých se blíží. I když na duchy možná nevěříte, jsou jistá místa, kam byste pro svou vlastní bezpečnost raději neměli chodit. Mohl by se vám totiž nehezky zkomplikovat život!

Ať už si vyřezáváte dýni na Halloween, nebo plánujete navštívit své předky na hřbitově, měli byste mít na paměti, že zahrávat si s duchy rozhodně není žádná legrace.

Všechny tyto události mají totiž kořeny v keltském svátku Samhain nebo Samain, kdy se podle pověstí vrací zemřelí předkové a nejrůznější skřítci, víly a duchové získávají zvláštní moc.

Mějte na paměti, že některá místa v Česku budou přitahovat jejich větší koncentraci.

Tohle je 6 nejzvláštnějších z nich!

1. Býčí skály v Moravském krasu

Tohle děsivé a tajemné místo ukrývá zvláštní tajemství. V 5. století před naším letopočtem zde byla údajně pohřbena vznešená osobnost, se kterou byly údajně zaživa pohřbeny mladé ženy. Z jeskyně je prý slyšet zpěv, výkřiky i volání a objevují se světla tam, kde nejsou žádní lidé. Povídá se, že za temných nocí prý vycházejí z jeskyní zvláštně oděné osoby a se svítáním se opět vracejí do jejích útrob.

2. Jihlavské katakomby

Historické centrum města Jihlavy stojí na podzemních chodbách, kde se podle legendy ukrývá tajemný mnich. Dvacet pět kilometrů dlouhé podzemí láká podivíny z celého světa, aby postavu tajemného mnicha spatřili. Vidět jej ale nevěstí nic dobrého. Každý, kdo se s ním setká tváří v tvář, totiž zešílí.

3. Dolní hřbitov ve Žďáru nad Sázavou

A co takhle nějakou upíří historku? Legenda vypráví, že se v 19. století stal správcem žďárského zámeckého velkostatku Alois Ulrich. Už za života se k poddaným choval velmi krutě. Když zemřel, lidé si oddychli, ale správce terorizoval okolí i i nadále. V noci jim totiž chodil doslova pít krev. Na pomoc povolali jihlavského kata. Jenže když otevřeli hrob, našli tělo, které jako by v hrobě pouze odpočívalo a neneslo žádné známky zkázy. Alois Ulrich je totiž upír.

4. Statek Pohádka

Příšerné místo s líbivým názvem. To je podivný statek ležící nedaleko šumavské vesničky Čachrov. Zdi nyní již opuštěné ruiny pamatují vraždy, násilí, neřest i sebevraždy. Místo je spojené se sériovým vrahem Roubalem, který byl odsouzený na doživotí. Těla vrahových obětí byla hozena prasatům, která je sežrala. Místo si tak nese punc tragédie a neštěstí.

5. Zámek Velké Losiny

S čarodějnickými procesy je spojený zámek Velké Losiny. Na konci 17. století se pod vedením šíleného inkvizitora Jindřicha Bobliga konaly čarodějnické procesy. Umučeny tu byly desítky lidí, jejichž duše bloudí okolím.

6. Les Bor

Protkaný hrůzou a děsem je i tajemný les Bor, také zvaný Branišovký les, ležící u Českých Budějovic. Lidé tu slýchají zvláštní zvuky a kroky. Zvídavé turisty může dohonit temný přízrak s rudě planoucíma očima. Nevěříte? Tak to riskněte!

Související články

Další články