Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

6 činností, které děláte všichni a které mají zničující dopad na vaši pleť!

6 činností, které děláte všichni a které mají zničující dopad na vaši pleť!
Zdroj: profimedia.cz

Možná si to neuvědomujete, ale některé z vašich denních aktivit můžou zavinit vaši problematickou pleť. Pokud jde o krásu, vaše pleť by měla být prioritou číslo jedna. Koneckonců make-up vám nezakryje všechno.

Existují tisíce pleťových výrobků, které slibují omlazení a oživení pleti, ale všichni víme, že to nejlepší pro pleť můžeme udělat jenom my sami. Tak proč se trošku nesnažit a neomezit činnosti, které vám můžou způsobit kožní problémy?

A kdo jsou ti záludní ničitelé pokožky?

1. Vymačkávání pupínků

Víme, jaké to je pokušení, když na vás ten pupínek kouká ze zrcadla, ale už kvůli sobě byste měla odolat pokušení pupínek vymáčknout. Domácí vymačkávání vám může poničit póry, nehledě na to, že se při zmáčknutí pupínku dostanou nečistoty a bakterie ještě hlouběji do pórů. Když už ale nemůžete odolat, dělejte to jemně, s umytýma rukama a kapesníčkem.

2. Brýle

Nositelky brýlí by měly zbystřit! Na brýlích se usazuje spousta bakterií, které vám poté ulpí na obličeji a můžou tam dělat neplechu. Řešením je co nejčastější čištění brýlí.

3. Lak na vlasy

Hodně žen používá denně lak na vlasy. Lak přitom dost často ulpí také na pokožce, která potom je vysušená a může se objevit i akné. Při aplikování laku si překryjte pokožku ručníkem a dávejte si pozor.

4. Káva

Mnozí z nás nedokáží fungovat bez denní dávky kávy, ale už si neuvědomujeme, jak velký vliv má kofein na naši pokožku. Kofein způsobuje dehydrataci pokožky, což má za následek prohloubení vrásek. Aby se tomu zabránilo, je důležité pít dostatek vody.

5. Mobil

Vezměte telefon a zkuste popřemýšlet, kde všude byl. V tašce, zadní kapse, na stole, na lavičce v parku atd... A teď si uvědomte, kolik na něm zůstalo bakterií, které si následně přiložíte na obličej. Řešením je nošení antibakteriálních ubrousků a co nejčastěji telefon dezinfikovat.

6. Horká sprcha

Víme, jak super je horká sprcha po chladném dni, ale horko ze sprchy vám může výrazně vysušovat pokožku. Z tohoto důvodu se doporučuje snižovat teplotu vody.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy