1. Nikdy ne nasucho! Slyšíte o tomhle poprvé? Při onanování je opravdu nutné používat lubrikant či jiné zvlhčující pomůcky. V opačném případě může dojít k podráždění velmi citlivé kůže na či v okolí penisu.

2. Bacha na stereotyp. Je to jako při sexu, opakované praktiky jsou nudné a po delší době vás ani neuspokojí. Snažte se proto měnit techniku či rychlost masturbace.

3. Nekoukejte často na pornofilmy. Znáte to, opakovaný vtip není vtipem. Tak je to i u porna, čím častěji na něj budete koukat, tím dřív vás to omrzí a neudělá s vámi to, co očekáváte.

4. Spěcháním to zkazíte. Soustředíte se více na to, jak rychle dosáhnout orgasmu, než na to, že si ten příjemný pocit máte užít. To je úplně špatně!

5. Zapomeňte na sexuální pomůcky. K masturbaci jsou opravdu zcela k ničemu a jsou to zbytečně vyhozené peníze. Raději kupte hezkou „hračku“ svému protějšku.

6. Mačkání hada. Tak tomu se rozhodně vyhněte obloukem, tvrdá manipulace s vaší chloubou by také mohla dopadnout velmi špatně. Zlomený penis totiž není nic příjemného.