Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

6 chyb, které najdete ve slavném filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Máte rádi tento film?
Podivuhodný případ Benjamina Buttona vychází z klasické povídky F. Scotta Fitzgeralda o muži, který začal svůj život jako stařík a postupně mládl.

Povídka je poměrně krátká, ale režisér David Fincher ji přetvořil do celovečerního velkolepého filmu s Bradem Pittem a Cate Blanchett v hlavních rolích.

A ačkoli je režisér David Fincher puntičkář, přeci jen mu uniklo pár chybiček!

Při scéně loučení se se svým synem má voják pušku na zádech. Vojáci naverbovaní na frontu v první světové válce dostávali zbraně až přímo na místě.

Ve scéně v ruském Murmansku v roce 1941 vidíme celkem poklidné město za války, ale ve skutečnosti bylo neustále bombardované.

Navíc vojáci Rudé armády nikdy neměli takovéto uniformy.

Když si dávají Elizabeth a Benjamin čaj, neustále se mění obsah skleničky s čajem Elizabeth.

Když Benjamin navštíví Daisy v tanečním studiu, říká, že je její dceři 12 let. Narodila se v roce 1969, což znamená, že by se měl psát rok 1981 nebo 1982. Jejich rodinným vozem je ale Jeep Wagoneer z roku 1986.

Když Benjamin odjíždí z Ruska poté, co USA vyhlásí válku během druhé světové, mají zapnutá všechna světla včetně pátracích. Ve válce ale lodi národů, které válčí, nesmí žádná světla používat.

Mohlo by vás zajímat

Další články