Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

6 chyb, které najdete ve slavném filmu Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Máte rádi tento film?
Podivuhodný případ Benjamina Buttona vychází z klasické povídky F. Scotta Fitzgeralda o muži, který začal svůj život jako stařík a postupně mládl.

Povídka je poměrně krátká, ale režisér David Fincher ji přetvořil do celovečerního velkolepého filmu s Bradem Pittem a Cate Blanchett v hlavních rolích.

A ačkoli je režisér David Fincher puntičkář, přeci jen mu uniklo pár chybiček!

Při scéně loučení se se svým synem má voják pušku na zádech. Vojáci naverbovaní na frontu v první světové válce dostávali zbraně až přímo na místě.

Ve scéně v ruském Murmansku v roce 1941 vidíme celkem poklidné město za války, ale ve skutečnosti bylo neustále bombardované.

Navíc vojáci Rudé armády nikdy neměli takovéto uniformy.

Když si dávají Elizabeth a Benjamin čaj, neustále se mění obsah skleničky s čajem Elizabeth.

Když Benjamin navštíví Daisy v tanečním studiu, říká, že je její dceři 12 let. Narodila se v roce 1969, což znamená, že by se měl psát rok 1981 nebo 1982. Jejich rodinným vozem je ale Jeep Wagoneer z roku 1986.

Když Benjamin odjíždí z Ruska poté, co USA vyhlásí válku během druhé světové, mají zapnutá všechna světla včetně pátracích. Ve válce ale lodi národů, které válčí, nesmí žádná světla používat.

Související články

Další články