Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

6 chyb, které děláte při odličování make-upu a hyzdíte si tím pleť!

Řádné odlíčení make-upu je velmi důležitou součástí péče o pleť.

Jste jednou z těch žen, které si myslí, že si odličují make-up správně, přitom to tak ve skutečnosti není? Jistě si říkáte, co že může být tak těžkého na mytí obličeje. Nic těžkého na tom samozřejmě není, ale většina z nás dělá při odličování chyby a pleť tím zbytečně trpí.

Tyto chyby jsou ale snadno odstranitelné. Možná si myslíte, že děláte všechno správně, ale raději se o svém postupu ujistěte.

Pojďme si tedy vyjmenovat nejčastější chyby při odličování:

1. Špinavé ruce

Mít čisté ruce při odličování je naprostý základ. Když budete mít na prstech bakterie, nečistoty se velice lehce přenesou na obličej a tam můžou udělat velkou neplechu například v podobě akné. Takže před každým odličováním ruce umýt!

2. Špatný typ odličovače

Na každou pleť je vhodný jiný typ odličovacího prostředku. Na suchou a citlivou pleť se nejvíce hodí odličovací mléko nebo micelární voda. Na mastnou pak mycí gely. Po umytí si všimněte, jak se vaše pokožka cítí. Je napnutá a suchá? Nebo na ní zbyly ještě zbytky make-upu? V tom případě je lepší vyměnit odličovač za jiný.

Nicméně nejlépe a nejrychleji vás odlíčí mycí gel v kombinaci s pleťovou vodou. A jestli se pokožka po umytí pne, není nic jednoduššího než ji hned namazat.

3. Drhnutí pleti

Pleť zásadně nedřeme! A to ani rukama či tamponem. Po takovém brutálním zásahu pleť bude podrážděná a citlivá. Riskujete také rychlou tvorbu vrásek. Pleť stačí odličovat lehce.

4. Časté mytí

Bez ohledu na to, jaký typ pleti máte, časté čištění vám může způsobit potíže. Výsledkem může být podrážděná suchá pokožka nebo naopak mastná. Spousta žen si myslí, že když má mastnou pleť, je důležité často používat vysušující mycí prostředky. Ty vám ale pleť tak vysuší, že se bude mastit ještě dvakrát více. Obličej stačí umývat dvakrát denně. A to ráno a večer.

5. Nedočištění pleti

Jestliže používáte třeba mycí gel nebo odličovací ubrousky, je důležité zbytek prostředku z obličeje pořádně umýt. Odličovací ubrousky na vaší pleti rozpustí make-up, zbytky odličovadla vám však mohou zůstat na obličeji. Proto je důležité obličej ještě očistit pleťovou vodou nebo aspoň obyčejnou vodou.

6. Příliš horká nebo ledová voda

Voda by měla být vlažná nebo teplá. Nikoliv horká nebo ledová. Horká voda vám vysuší obličej a udělá červené fleky. Ledová vám může poškodit kapiláry, nehledě na to, že vás ledová voda asi moc neodlíčí.

Související články

Další články