Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

6 000 000 sle­dujících na Instagramu! Tatérka Kat Von D může říct, že má styl i fanoušky!

Je úspěšná a je to sexy holka.
Zdroj: Instagram
+ Dalších 8 fotografií
Je mladá, je krásná, je bohatá a má styl. Americká tatérka Katherine von Drachenberg, známá pod jménem Kat Von D, je ikonou postmoderní doby a vůbec se nedivíme, že ji fanoušci tolik milují.

Více než 6 milionů fanoušků na Instagramu? To je číslo, se kterým se může chlubit americká tatérka Katherine von Drachenberg.

Katherine na veřejnosti vystupuje pod uměleckým jménem Kat Von D. Do povědomí se dostala především jako tatérka v televizní reality show LA ink.

Kat Von D se narodila 8. 3. 1982 v Mexiku misionářským rodičům (Církve adventistů sedmého dne). Prarodiče Kat měli německý, italský a španělský původ. Když byly Kat čtyři roky, přestěhovala se rodina do Los Angeles.

Kat Von D se vyjádřila, že za svoji lásku k umění vděčí své babičce Clary von Drachenberg. V jednom z rozhovorů se Kat vyjádřila, že její tvorbu významně ovlivnila latinskoamerická kultura, ve které v Los Angeles vyrůstala.

Von D se v roce 2003 provdala za tatéra Olivera Pecka, se kterým se po čtyřech letech rozvedla. Mediálně známý je její vztah s Jesse Jamesem (více známý jako exmanžel Sandry Bullock). V lednu 2011 pár oznámil zasnoubení, které ještě v červnu téhož roku odvolal, aby v srpnu zasnoubení opět potvrdil. James a Von D se definitivně rozešli v listopadu 2011.

Tatérka & celebrita & influencerka

Kat se poprvé nechala tetovat ve 14. V tomto věku také opustila školu a v 16 se stala tatérkou. V televizi se Kat poprvé objevila ve dvou sériích reality show Miami Ink. Po úspěchu těchto sérií získala svoji vlastní reality show LA Ink a stala se takřka přes noc slavnou a vyhledávanou tatérkou. V této show dosáhla zápisu do Guinnessovy knihy rekordů za potetování největšího počtu (400) osob ve 24 hodinách. Po odvysílání 4 sérií LA Ink se Kat Von D rozhodla v reality show dále nepokračovat. Díky této show získala velký vliv a stala se významnou influencerkou na sociálních sítích.

Kniha

V roce 2009 vydala Kat Von D svoji první knihu High Voltage Tattoo, která obsahuje ilustrace a tetování. V témže roce kniha dosáhla 6. místa v seznamu bestsellerů v The New York Times. Kat Von D ke knize řekla: „Není to autobiografie, protože na to jsem příliš mladá. Kniha je tak trochu obrázkový náčrt mojí kariéry jako umělkyně. Můžete v ní vidět moje kresby, když mi bylo 6, i návrhy tetování, které jsem ještě nikdy nepublikovala.“

V roce 2010 vydává druhou knihu The Tattoo Chronicles, což je vlastně ilustrovaný deník, který vytvářela v průběhu jednoho roku. Tento deník se umístil na třetím místě v žebříčku bestsellerů The New York Times.

Podnikatelka

Kromě věhlasného tatarského studia uvádí v roce 2008 ve spolupráci s americkou Sephorou vlastní řadu make-upu Kat Von D Beauty. V roce 2010 otevírá uměleckou galerii a butik – Wonderland Gallery. V roce 2011 uvádí na americký a kanadský trh vlastní řadu oblečení – KVD Los Angeles a Kat Von D Los Angeles. A v roce 2017 i vlastní řadu obuvi – botičky od této návrhářky najdete ZDE.

Umělkyně

Kromě nadání pro ilustraci a tatérství je Kat Von D také talentovanou hudebnicí. Od 6 let hraje na klavír. Dokonce doprovodila svým krásným hlasem finskou gotic-rockovou kapelu The 69 Eyes. Je velkou milovnicí klasických skladatelů, především Ludwiga van Beethovena. Kromě Beethovena miluje punk-rockové kapely Ramones a Misfits. Mezi její oblíbené kapely dále patří HIM, Guns N´Roses, Metallica a další. Všechny tyto kapely má vytetovány na svém těle.

Veganka

Kat Von D je známá mimo jiné pro své veganství. Svůj velký vliv využívá a je významnou bojovnicí za práva zvířat. Její značka make-upu je veganská a „cruelty free“. V roce 2016 obdržela cenu „Farm Sanctuary´s Com­passion in Action“ za svoji práci ve jménu práv zvířat.

Související články

Další články