Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

57 let od úmrtí slavné Marilyn Monroe: Nedořešené otazníky ohledně hereččiny smrti

+ Dalších 11 fotografií
Smutné výročí
Nenajde se člověk, který by neznal slavný sexsymbol a herečku Marilyn Monroe, od jejíhož úmrtí dnes uplyne 57 let. Ačkoliv její život vypadal jako procházka růžovým sadem, vůbec takový nebyl. Jaký osud ji potkal a proč vlastně tak nečekaně a brzy její hvězda zhasla?

O smrti krásné Marilyn Monroe koluje mnoho spekulací. Blond hvězda byla nalezena mrtvá hospodyní 5. srpna 1962. Dle její výpovědi měla hlavu zabořenou do polštáře, v ruce držela telefonní sluchátko a vedle ní ležela lahvička s barbituráty, tedy těžce návykovými léky na spaní.

Soudní lékař našel v hereččině žaludku 47 pilulek Nembutalu, kterým se předávkovala. Ale v pitevní zprávě o Marilynině smrti žádná zmínka o prášcích nestála. Podivně nepřirozeně působila i poloha jejího těla – končetiny měla dokonale natažené, což by odpovídalo tomu, že ji někdo na postel položil. Navíc byly na některých částech těla objeveny podlitiny. Po zveřejnění hereččiny smrti se okamžitě vyrojily spekulace týkající se jejího úmrtí.

Podle mnohých mohl být jedním z důvodů její poměr s americkým prezidentem J. F. Kennedym. Herečka údajně po jejich rozchodu státníkovi hrozila, že zveřejní pravdu o jejich vztahu. Někteří teoretikové tedy tvrdí, že ji navždy umlčel najatý vrah.

V tajném dokumentu FBI údajně zase stojí, že se Marilyn během života pokusila několikrát o demonstrativní sebevraždu a doufala, že ji lidé včas najdou a zachrání. Pravdou je, že Monroe trpěla psychickými problémy a léčila se s depresemi, fanoušci se ale dodnes nedokáží smířit s tím, že by si jejich modla vzala život dobrovolně.

Mohlo by vás zajímat

Další články