Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

55 lokalit, kam se policista bojí vstoupit! Jak ve Švédsku řeší radikální islamisty? Darují jim jídlo!

Postavení ženy v tradičním islámu je velmi složité…
+ Další fotografie
Integrace muslimů do Evropy je velmi složitá. Nedaří se ve Francii, obrovské problémy jsou s bruselskou čtvrtí Molenbeek a šokující problémy má i Švédsko. Je tam minimálně 55 lokalit, kde vládnou muslimové a kam se švédský policista bojí vstoupit.

Pokud si myslíte, že Francie a Belgie nedokázaly zvládnout integraci muslimů, pak vězte, že podobně zle je na tom také Švédsko. Ani tady nedošlo k vytvoření zdravé multikulturní společnosti, muslimové naopak vytvořili ghetta, kam se bojí vstoupit i policisté.

Bloger a novinář Matt Danielsson upozorňuje, že do těchto oblastí musejí vstupovat se silným policejním doprovodem i hasiči či záchranáři. Policejní zprávy hovoří o minimální možnosti vymáhat zde právo a také o vzniku neoficiálních lokálních soudů založených na tradicích přistěhovalců, píše reflex.cz.

Policisté v těchto čtvrtích zasahují velmi neradi. Bojí se, že když budou razantní, napadne je tisk, že nepostupovali korektně a spustili islámofobní vlnu.

Příkladem této nesmyslné strategie je situace z května 2013, kdy imigranti vyvolali ve Stockholmu rebelii a začali v ulicích ničit stovky automobilů a obchodů. Policie místo aby zasáhla a nepokoje tvrdě potlačila, si raději držela odstup a poslala týmy speciálně vyškolených odborníků, aby s útočníky pojídali halal jídlo, doplnil web reflex.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články