Pokud si myslíte, že Francie a Belgie nedokázaly zvládnout integraci muslimů, pak vězte, že podobně zle je na tom také Švédsko. Ani tady nedošlo k vytvoření zdravé multikulturní společnosti, muslimové naopak vytvořili ghetta, kam se bojí vstoupit i policisté.

Bloger a novinář Matt Danielsson upozorňuje, že do těchto oblastí musejí vstupovat se silným policejním doprovodem i hasiči či záchranáři. Policejní zprávy hovoří o minimální možnosti vymáhat zde právo a také o vzniku neoficiálních lokálních soudů založených na tradicích přistěhovalců, píše reflex.cz.

Policisté v těchto čtvrtích zasahují velmi neradi. Bojí se, že když budou razantní, napadne je tisk, že nepostupovali korektně a spustili islámofobní vlnu.

Příkladem této nesmyslné strategie je situace z května 2013, kdy imigranti vyvolali ve Stockholmu rebelii a začali v ulicích ničit stovky automobilů a obchodů. Policie místo aby zasáhla a nepokoje tvrdě potlačila, si raději držela odstup a poslala týmy speciálně vyškolených odborníků, aby s útočníky pojídali halal jídlo, doplnil web reflex.cz.