Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

55 lokalit, kam se policista bojí vstoupit! Jak ve Švédsku řeší radikální islamisty? Darují jim jídlo!

Postavení ženy v tradičním islámu je velmi složité…
+ Další fotografie
Integrace muslimů do Evropy je velmi složitá. Nedaří se ve Francii, obrovské problémy jsou s bruselskou čtvrtí Molenbeek a šokující problémy má i Švédsko. Je tam minimálně 55 lokalit, kde vládnou muslimové a kam se švédský policista bojí vstoupit.

Pokud si myslíte, že Francie a Belgie nedokázaly zvládnout integraci muslimů, pak vězte, že podobně zle je na tom také Švédsko. Ani tady nedošlo k vytvoření zdravé multikulturní společnosti, muslimové naopak vytvořili ghetta, kam se bojí vstoupit i policisté.

Bloger a novinář Matt Danielsson upozorňuje, že do těchto oblastí musejí vstupovat se silným policejním doprovodem i hasiči či záchranáři. Policejní zprávy hovoří o minimální možnosti vymáhat zde právo a také o vzniku neoficiálních lokálních soudů založených na tradicích přistěhovalců, píše reflex.cz.

Policisté v těchto čtvrtích zasahují velmi neradi. Bojí se, že když budou razantní, napadne je tisk, že nepostupovali korektně a spustili islámofobní vlnu.

Příkladem této nesmyslné strategie je situace z května 2013, kdy imigranti vyvolali ve Stockholmu rebelii a začali v ulicích ničit stovky automobilů a obchodů. Policie místo aby zasáhla a nepokoje tvrdě potlačila, si raději držela odstup a poslala týmy speciálně vyškolených odborníků, aby s útočníky pojídali halal jídlo, doplnil web reflex.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články