Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

50 osobností poslalo prezidenta Zemana někam, proto Show Jana Krause neodvysílali, tvrdí známý fotograf

+ Dalších 7 fotografií
Ve středu měla Prima vysílat Show Jana Krause s Jiřím Bradym - mužem, který celý život připomíná hrůzy holokaustu. Nakonec ale do vysílání zařadila starou reprízu. Proč? Kvůli tomu, že celebrity ostře vystoupily proti prezidentovi Zemanovi. Tvrdí to fotograf Jindra Kodíček, který to napsal na svém Facebooku.

Pořad Show Jana Krause se natáčel v úterý a ve středu měl mít televizní premiéru. Jako mimořádný host měl zde vystoupit Jiří Brady. Jenomže TV Prima od vysílání tohoto dílu cukla! Co se stalo? Bojí se snad prezidenta Zemana?

„Všichni píšou o Bradym, ale hlavní důvod, proč to stopli, je ten, že tam přišlo na 50 osobností a asi deset z nich poslalo Zemana do pr*ele. To je ten důvod. O Bradyho tolik nejde,“ uvedl na Facebooku k natáčení fotograf Jindra Kodíček, který byl show přítomen.

Prima ale tvrdí, že se Zemana (72) nebojí. A že nejde o cenzuru, prý nastal technický problém. Prima prý včas nedostala kopii pořadu. „Jsem v New Yorku, řekli mi, že nastaly potíže s dodáním materiálu,“ uvedl pro iDnes.cz šéf televize Marek Singer. Dramaturgyně Show Jana Krause Simona Matásková ale uvedla, že díl pořadu byl dodán v pořádku. Vedení Primy ale slibuje, že pořad bude odvysílán v jiném termínu.

Chování Hradu odsoudily desítky osobností. Mezi nimi například dokumentaristka Helena Třeštíková, socioložka Jiřina Šiklová, fotograf Antonín Kratochvil, hudebníci Dan Bárta, Matěj Ruppert a Michael Kocáb. Mezi umělci byly i herečka Táňa Fischerová nebo zpěvačka Anna K. Celebrity mluví o tom, že televize Prima se dopustila cenzury a omezuje svobodu vyjadřování.

„TV Prima právě neodvysílala Show Jana Krause. Společně s dalšími osobnostmi i s mojí kapelou jsme se v úvodu dílu vyjádřili k pátečnímu státnímu svátku a udělování státních vyznamenání a podpořili jsme pana Jiřího Bradyho a Daniela Hermana, kteří byli se mnou hostem pořadu. Máme obavu, že v médiích ubývá prostoru, kde se lze svobodně vyjádřit. Mrazí nás z toho,“ uvedla Anna K.

Související články

Další články