Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

50 let od odsouzení Charlese Mansona: Jak probíhal den v sektě vraždící bestie

50 let od odsouzení Charlese Mansona: Jak stvořil vraždící monstra
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
Mistr manipulátor

Před 50 lety byl Charles Manson (†83) poslán za mříže. Mistr manipulace kolem sebe vytvořil fanatický kult, který byl odhodlán pro svého vůdce zemřít i vraždit! Jak se mu to ale povedlo? A jak vypadal jeden den v Mansonově Rodině, která poslala na onen svět těhotnou Sharon Tate (†26)?

Jak stvořil vraždící monstra

V roce 1969 spáchal Charles Manson a jeho zabijácký kult jednu z vůbec nejzrůdnějších vražd Ameriky. Členové Mansonovy sekty nazvané Rodina brutálně zmasakrovali těhotnou herečku Sharon Tate i s jejími přáteli. Jak ale kolem sebe dokázal vybudoval Manson skupinu lidí, kteří pro něj bez mrknutí oka vraždili?

Své oběti zpracovával mixem psychologických, rádoby seberozvojových a náboženských technik, kterým se učil v průběhu celého života. Manson byl jako houba, nasával informace a zkoumal, jak je využívat ve svůj prospěch. Od svých oveček vyžadoval absolutní poslušnost. Ty jej bezmezně zbožňovaly.

Od mládí byl Manson členem nejrůznějších křesťanských organizací, ve vězení se učil scientologii. Četl knihy a snažil se porozumět tomu, jak co nejefektivněji ovládnout druhé a přimět je mu sloužit. Kromě toho měl Manson spoustu známých mezi pasáky, kteří mu radili, jakými taktikami udržují svoje prostitutky poslušné. Manson měl jasno. Jeho moc musí být absolutní. Všichni členové sekty měli tedy rozdané jasné úkoly.

Den v Rodině Charlese Mansona:

- Uvaříš pro všechny

- Přijdeš si pro svou denní dávku drog

- Uklidíš

- Budeš zašívat oblečení ostatních členů sekty

- Budeš pracovat na autě

- Ušiješ tričko pro Charlieho


Mistr manipulátor

Přiznal, že nápad zaměstnávat své následovníky byl geniální. Vybudoval v nich totiž pocit důležitosti a je neskutečně bavilo, že dostali za dobře odvedenou práci odměnu v podobě pochvaly. Sami se pak předháněli, kdo toho napracuje nejvíc. Navíc svoje ovečky zbavoval individuality tím, že je zbavil všeho majetku. Ve výsledku fasovali i oblečení nebo zubní kartáčky. Svoje oběti pak udržoval ve stavu poslušnosti také pomocí drog, které jim podával v pravidelných dávkách.


Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy