V životě se nezamilujete zrovna mockrát. Pravá láska přichází jen jedna, možná dvě za život. Všechno ostatní jsou jen iluze, které nám sice zlomí srdce, ale nejde o nic tak závažného. Láska nastává, když se vám rozbouchá srdce, rozletí se motýlky po břiše a naběhne husí kůže. Víte, jaké další zvláštnosti se s námi stanou, když se zamilujeme?

1. Závislost

Pokud vidíte milovanou osobu, rozšíří se vám zorničky, což lze přirovnat k pocitu, kdy jste stimulováni drogou nebo halucinogenem. Dlouho si nejste schopni přiznat, že jste intoxikováni láskou, a tak se závislosti bráníte. Pokud ovšem dojde k abstinenci, pochopíte, o čem je řeč.

2. Sexy postava

Ať už si to přiznáte, nebo ne, nejlepší postavu máme právě v době největší zamilovanosti. Ze samé lásky zapomínáme jíst, pít, zato s pohybem problém nemáme. Sex si totiž užíváme plnými doušky, není tedy divu, že závratnou rychlostí hubneme.

3. Insomnie

Insomnie neboli nespavost postihuje snad všechny zamilované lidi. Po určitém čase začíná být tento hendikep opravdu nepříjemným a dlouhodobá nespavost nás časem skutečně ničí. Odhoďte tedy mobily, zapomeňte na noční dopisování a milého či milou si aspoň na pár hodin vymažte z hlavy.

4. Tachykardie

Každou chvíli se máte sejít a vy máte najednou pocit, že se vám rozskočí srdce? Zvýšená tepová frekvence je kompenzační reakcí srdce na určitý podnět. V takovou chvíli si sedněte a nepříjemný pocit jednoduše rozdýchejte.

5. Mozek se zblázní

V době zamilovanosti se i s mozkem dějí divy. Neurologové, endokrinologové, ale i psychiatři se shodují v tom, že v okamžiku zamilovanosti má naše tělo opravdovou zátěž, a proto se nebojte ho vykrmit. Vhodné budou ryby, maso i ořechy.