Žijeme v době, kdy už není téměř nic nemožné. Lékaři běžně odhalí nemoci, jako je ZIKA, ptačí chřipka nebo ebolu. Přesto se i v dnešní vyspělé medicíně najdou mezery a záhadné nemoci, se kterými si lékaři nevědí rady.

Jde o onemocnění, o kterých se vůbec nepíše a nad kterými moderní medicína stále kroutí hlavou. Tohle je pár z nich, které si teď postupně představíme. Jde o 5 tajemných onemocnění.

1. Syndrom chodící mrtvoly

Pacienti, kteří trpí touto chorobou, si jsou jistí, že jsou mrtví, rozkládají se nebo že jim chybí část těla. Toto onemocnění se nejčastěji objevuje po poranění mozku a příčinou může být psychická choroba, ovšem třeba i dlouhodobý nedostatek spánku nebo užívání drog. Jak se dá takto nemocným lidem pomoct, zatím lékaři nevědí, každopádně jde o dost děsivé onemocnění.

2. Blaschkovy linie

Pokud máte na těle viditelné pruhy složené do obrazců, které jsou na zádech obvykle ve tvaru písmena V a na hrudi písmena S, patrně trpíte tímto onemocněním. Tyto pruhy nemají nic společného s nervovým, svalovým nebo lymfatickým systémem. Nikdo zatím neví, co za onemocněním stojí.

3. Syndrom Alenky v říši divů

Jde o zkreslené vnímání světa, které se jen těžko odstraňuje. Pacienti vnímají svět kolem sebe jinak než ostatní. Věci vidí buď menší, větší nebo prostě jiné, než ve skutečnosti jsou. Tato choroba je často spojená s migrénami, ovšem může být i projevem nádorového onemocnění mozku.

4. Syndrom Lewandowsky

Pokud jste četli o Stromovém muži, pak je vám tento syndrom, přezdívaný Lutz, celkem známý. Na těle vám nekontrolovatelně raší bradavice, které připomínají kůru stromu. Bohužel obyčejná léčba bradavic nezabírá, a tak se neví, jak syndrom vyléčit.

5. Syndrom modré kůže

Lidé s modrou kůží skutečně existují. Nemoc sice nevyvolává žádné výrazné obtíže, ovšem modré pokožky se nezbavíte. Jde o rovnoměrné zabarvení kůže na celém těle, které se vyskytuje i na sliznicích.