Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 způsobů, jak vás mobilní telefon může zabít: Tohle raději nezkoušejte!

Zdroj: unsplash.com
Vraždící nástroj
Mobilní telefon je v dnešní době velmi populární přístroj. Používají ho téměř všichni, a to v každodenním životě. Je to super hračka, ovšem tato malá zábavná krabička se může proměnit v pořádně pekelný přístroj. Těchto pěti věcí byste se měli raději vyvarovat.

Dnešní doba je moderní, a to si žádá i moderní zařízení. Jedním z nejčastěji používaných moderních zařízení je zcela jistě mobilní telefon. Takový telefon může být velmi praktický přístroj. Používáme ho při kontaktování osoby, která není v naší blízkosti, k pořizování fotek, poslechu hudby či k zabavení se v dlouhé chvilce. Nicméně právě telefon nás může ohrozit i na životě.

Pokud máte mobilní telefon, rozhodně byste si měli dávat pozor na to, jak s ním zacházíte. Bohužel je tomu tak, ale existuje několik případů, kdy se telefon stal vraždícím nástrojem. Nejeden člověk už kvůli mobilu přišel o život. Nehledě na to, že kvůli zírání do telefonu zemřeli lidé například za volantem, protože nevěnovali dostatečnou pozornost jízdě, jsou zde i jiné případy, které se netýkají nepozornosti. Co tedy rozhodně nedělat s telefonem, abyste si případně zachránili život?

1. Textování, pokud ležíte ve vaně Elektrické zařízení a voda nikdy nešly moc dohromady. To byste neměli nikdy pokoušet. Proto je lepší, když si zrovna dáváte vanu, nechat telefon raději v ložnici nebo kdekoli jinde mimo koupelnu. Když vám totiž spadne telefon, který zrovna nabíjíte, do vody, může to mít fatální následky. Případů, kdy zemřeli lidé ve vaně kvůli telefonu, existuje několik.

2. Telefonování, když se zařízení dobíjí Kolik z nás už někdy telefonovalo, když byl zrovna mobil v nabíječce? Ruku na srdce, jistě to udělal alespoň někdy každý z nás. Ovšem tohle se nám může pěkně vymstít. I takováhle věc se nám může stát osudnou a připravit nás o život. Odborníci si stojí za tvrzením, že pokud je nabíječka poškozená, například má porušený vodič, může dojít ke smrtelnému šoku, který dosáhne až 220 voltů.

3. Spát s telefonem, který se právě nabíjí Spaní s mobilním telefonem na nabíječce také není zrovna nejchytřejší věc, kterou můžete udělat. Pokud se například převalíte a přijdete do kontaktu s kabelem, který je v zásuvce, může to dopadnout velmi špatně.

4. Poslouchání hudby při spánku Ano, i poslouchání hudby se sluchátky, když jdete spát, je pěkně nebezpečné. Obzvlášť když je telefon v nabíječce. Je několik případů, kdy byl člověk nalezen mrtvý na zemi a z uší mu tekla krev. Smrt byla zaviněna právě kvůli poslechu hudby se sluchátky. Může se stát, že právě dobíjející se telefon vám dá pecku kvůli nekvalitní nabíječce a při používání sluchátek vás to pak zabije. Takže rozhodně neusínejte se sluchátky v uších.

5. Telefon pod polštářem V žádném případě si nikdy neodkládejte telefon pod polštář, když ho zrovna nabíjíte. Není bezpečné cokoliv dobíjet v posteli a už vůbec ne mít takové zařízení pod polštářem. Je to pak otázka chvíle, než začne polštář hořet. Hořící polštář kvůli dobíjejícímu zařízení není nic neobvyklého. Takže buďte opatrní a dbejte na to, abyste neodkládali nic, co je právě v zásuvce, pod polštář.

Související články

Další články