Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

5 způsobů, jak poznáte, že jste závislí na svém chytrém mobilním telefonu

Smartphone - dobrý sluha, ale zlý pán.
Zdroj: YouTube.com

Smartphony dobyly svět a spousta lidí si bez nich svůj život už nedokáže představit. Slouží ale tyto chytré mobilní telefony nám, nebo ve skutečnosti sloužíme spíš my jim? Odpověď na tuto zajímavou otázku se snaží přinést i toto tragikomické video, ve kterém jeho autoři shrnuli nejčastější příznaky závislosti na smartphonech. Například:

1) Věnujete mobilnímu telefonu víc pozornosti než svému partnerovi.

2) Nejste schopni ani chvíli posedět se svými přáteli, aniž byste někomu neposílali textové zprávy nebo se ostatním nechlubili svojí novou tapetou, vyzváněcími melodiemi atd.

3) Na smartphone fotíte či natáčíte i takové věci, jako romantickou žádost o ruku nebo přípitek s kamarádkou.

4) Jakmile vaše drahá polovička zhasne a přitulí se k vám, okamžitě rozsvítíte mobil a začnete si prohlížet fotografie, které jste během dne pořídili.

5) Na procházce krásnou přírodou se nekocháte svým okolím, ale telefonujete.

Poznáváte se v tom taky? A navíc vás neustále pronásledují strašné noční můry, ve kterých marně hledáte ztracený mobil, s oblibou o svém smartphonu tvrdíte, jak moc je sexy, a představa, že byste měli odjet na dovolenou (nebo jen krátký výlet) kamkoliv, kde není dostupný signál, je pro vás naprosto nemyslitelná? Pak možná nastal nejvyšší čas najít si dobrého psychoterapeuta…

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy