Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

5 znaků, podle kterých poznáte, že vás partner využívá

Zdroj: Profimedia.cz
Zaslepeni láskou často nevidíme, co je jiným očím zřejmé. Je statisticky dokázáno, že lidé často zůstávají v toxických vztazích raději, než aby byli sami. Někdy navíc ani neodhalí, že je jejich partner jenom využívá. Přinášíme vám několik tipů, jak to odhalit.

1. Neustále ho omlouváte

Stává se vám, že se přistihnete, jak svého partnera neustále omlouváte? Jeho hrubé chování svádíte na stres z práce nebo vyčerpanost? Ano, všichni jsme jenom lidé a každý může někdy ujet, ale pokud se k vám partner chová hrubě konstantně, je patrné, že je s vámi hlavně proto, aby si na někom mohl léčit svoje komplexy. Místo dalšího omlouvání a zavírání očí nad jeho neomaleností byste se měli raději zamyslet, proč ho vůbec omlouváte a proč na vztahu s takovým člověkem tolik lpíte.

2. Snaží se vás ponižovat

Pokud do sebe s partnerem z legrace rýpete, je to samozřejmě v pořádku, ale nic se nesmí přehánět. Pokud se díky jeho ponižování cítíte často špatně nebo méněcenně, není to asi úplně ono. Je patrné, že si na vás partner masíruje vlastní ego. Ve vztahu by rozhodně neměl mít nikdo navrch, takže se nenechte vmanipulovat do role, která je vám nepříjemná.

3. Vaši přátelé a rodina se o vás bojí

Pokud vaši blízcí vyjádří nějaké obavy o vaše štěstí, není to proto, že by vám jej chtěli sami pošlapat. Pravděpodobně je to proto, že se o vás skutečně bojí. A pokud na vás vaše okolí vidí, že jste na tom špatně, možná byste se měli zamyslet, jestli vám za to ten vztah stojí.

4. Neopětuje vám pozornost

Pokud se o partnera láskyplně staráte, když je potřeba, ale naopak už to z nějakého důvodu nefunguje, nenechte se využívat. Vzájemná péče je ve vztahu velmi důležitá. Pokud je k vašim potřebám partner lhostejný i přesto, že vy ho zahrnujete pozorností, měli byste mu to dát jasně najevo.

5. Nejste spokojeni s tím jak je váš vztah definován

Vztahy mají různou podobu a partneři si parametry nastavují sami. Ale na tom vašem nastavení byste se měli rozhodně dohodnout oba. Pokud jste v nezávazném vztahu a partner nechce udělat další krok, přestože vy ho udělat chcete, dejte mu to jasně najevo. Obecně platí, že není čas ztrácet čas ve špatných vztazích.

Související články

Další články