Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 znaků, pode kterých poznáte alkoholika! Dejte od něj ruce pryč!

Máte podezření, že máte doma alkoholika?
Zdroj: profimedia.cz
Žít s alkoholikem rozhodně pro nikoho není přáním. Jak ovšem rozlišit, kdy jde o skutečného alkoholika a kdy o člověka milujícího zábavu, ke které prostě nějaký ten drink patří? Podle těchhle 5 věcí alkoholika poznáte a dámy, radíme vám, ruce pryč!

Je rozhodně rozdíl dát si vínko k večeři nebo drink na party a být alkoholik, který je pod obraz dennodenně. Alkoholismus ovšem začíná velmi nepozorovaně, a tak ho v počátcích nemusíte vůbec odhalit. Pokud jste se s alkoholikem právě seznámila, bude pro vás jeho odhalování ještě složitější. Máme pro vás tedy 5 věcí, podle kterých ho zaručeně poznáte.

1. Pravidelný víkendový král

Nemusí pít zrovna každý den, abyste ho mohla zařadit do alkoholiků, stačí každý víkend. Kdy naposledy zažil víkend bez mejdánku, si už snad ani nepamatuje, není to zvláštní?

2. Z poseroutky se stává hrdina

Evidentně si musí alkoholem dodávat odvahy, a proto si ho dopřává v hojném množství. Za střízliva by se nezeptal ani nikoho cizího na to, kolik je hodin, a po skleničce se mění v suveréna, kterého neodradí nic.

3. Nic si nepamatuje…

Po každé pitce má okno a nic si nepamatuje, není to trochu divné? Díky těmto oknům alkoholika bezpečně poznáme. Samozřejmě že se to může stát jednou, dvakrát, ale rozhodně ne pokaždé, kdy se napijeme. Taková okna dokáží s člověkem pořádně zamávat.

4. Pije na lepší náladu

To je asi to nejhorší, co může udělat a co se může dát za důvod alkoholismu. Má špatnou náladu? Pak ať se jde radši proběhnout než na panáka. Kvůli psychice začíná pít 90 % alkoholiků. Nebrat tedy alkohol jako lék.

5. Nemá žádné závazky ani starosti

Alkohol dává až povznášející pocit. Cítíte se bez starostí a hlavně bez závazků. Pokud se člověk k takovému stavu vědomě uchyluje, může jít o velký problém!

Související články

Další články