Když se o někom řekne, že má zdravou barvu nebo tvářičky jako broskvičky, znamená to, že ho okolí vyhodnotilo jako atraktivního a zdravého jedince.

Samozřejmě existují i výjimky, ale vnější znaky lidského těla obvykle už na první pohled prozradí, kdy se něco dostalo do nerovnováhy.

Tohle je 5 znaků, podle kterých poznáte, co vašemu tělu chybí!

1) Oči

Pokud je oční bělmo zažloutlé, může to předznamenávat problémy s játry či žlučníkem. Tmavé zabarvení očních víček signalizuje městnání krve v ledvinách. Pokud jsou víčka navíc pokrytá žlutou krupičkou, vypovídá to o zvýšené hladině cholesterolu v krvi.

2) Jazyk

Jazyk vypoví hodně o stavu vašeho těla. Pokud je potažený bílým povlakem, pravděpodobně se ve vás usidlují nějaké viry. Pokud je posetý bílými puchýřky, trpíte pravděpodobně moučnivkou. Tu vyléčíte antimykotiky a také úpravou stravy. Vynechte cukr, který podporuje tvorbu mléčných kvasinek, a každý den pijte nalačno vodu s citronem. Naopak jasně červený jazyk vás upozorňuje na nedostatek železa a vitaminu B.

3) Obočí

I taková nenápadná věc, jako je obočí, může upozornit na vážný problém. Zdá se vám, že jej máte prořídlé? Možná máte v nerovnováze hormony štítné žlázy!

4) Brada

Je kůže na vaší bradě a kolem úst zanícená nebo začervenalá? Nemusí jít jen o hormonální nerovnováhu, ale může poukazovat na špatnou funkci ledvin.

5) Kůže

Pokud se na vaší tváři, krku a dekoltu často objevují červené fleky, jste v přetížení a stresové hormony vás takhle hezky vybarvují. Odpočiňte si!