Pálení na srdci

Jedná se samozřejmě o velmi závažný příznak, pokud však trpíte pálením na srdci a podle všech testů a lékařských ukazatelů zdraví byla vážnější choroba vyloučena, pomůže vám banán. Ten účinkuje jako přírodní antacid v těle. V případě, že se pálení objeví, snězte banán na úlevu.

Kocovina

Uznáváme, pálení na srdci se většině z vás asi vyhne a to je dobře. Ale co známe opravdu všichni, je kocovina. A jak se z ní co nejdříve dostat? Šejkem, ve kterém smícháme banán, mléko a med. Nic nepřidávat, nic neubírat! Banán utiší žaludek a s pomocí medu vybuduje nazpět zničenou hladinu cukru v těle, zatímco mléko znovu zavodní váš systém.

Žaludeční vředy

Všichni jsme o nich už slyšeli, ale do té doby, než začnou trápit vás samotné, jde si jen těžko představit, jak moc dokáží žaludeční vředy zkomplikovat člověku život. Banán dokáže v takovém případě opravdu pomoci. Neutralizuje nadměrnou kyselinu a sníží podráždění tím, že jemně obalí stěny žaludku.

Kouření

V případě, že kouříte, nepomůže vám celkem nic. Tedy kromě toho, pokud byste měli zájem s tím přestat. A tím pomocníkem nebude nikdy jiný než právě banán! Vitamíny B6, B12 obsažené v banánech, potasium a magnézium, totiž pomáhají tělu dostat se z nikotinového absťáku.

Nadváha

Je obecně známo, že práce pod tlakem často vede k přecpávání se uklidňujícími doplňky, jako je čokoláda a chipsy. Logicky totiž doplňujeme při stresových a zátěžových situacích hladinu cukru, aby to tělo zvládlo. Problém je, pokud nás stresové situace potkávají především na židli za pracovním stolem při sedavém zaměstnání. Začneme trpět obezitou a dalšími s ní spojenými zdravotními problémy. Východiskem z této situace je právě banán, který obsahuje vysoký podíl uhlohydrátů. Pokud budete alespoň polovinu banánu konzumovat každé dvě hodiny, pomůže vám udržet tolik kýženou hladinu cukru v krvi, a to i bez nezdravých sladkostí.