Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

5 zajímavostí, které musíte vědět o skvělé komedii Ten svetr si nesvlíkej

+ Další fotografie
Zajímavosti
Ten svetr si nesvlíkej patří ke těm lepším komediím, které za minulého režimu v Československu vznikly. Film z roku 1980 s Petrem Nárožným, Ivou Janžurovou a Zuzanou Bydžovskou dnes můžete vidět z televizi. Máme pro vás 5 zajímavostí, které jste o něm zaručeně nevěděli.

1. Trojice hereček Zázvorková, Janžurová a Bydžovská si záhrála ve stejných rolí babičky, matky a dcery i ve filmu Jestli jednou odejdu.

2. Režisér Zdeněk Míka komedii natočil na motivy divadelní hry Ó domove, domove sladký, která se hrála v Divadle na Vinohradech.

3. Ještě před titulky na začátku filmu jedou Míša (Zuzana Bydžovská) s Tomášem (Miroslav Vladyka) po eskalátoru v metru a ze schodů jedoucích nahoru je pozoruje babička (Stella Zázvorková). Oboje schody ale mají vedle sebe na stejné straně zeď.

4. Film se natáčel se v Praze v Letenských sadech a Františkových lázních.

5. Když přichází babička (Stella Zázvorková) do bytu Novákových (Petr Nárožný, Iva Janžurová), na dveřích je kukátko. Jenže pan Novák pak za babičkou dveře zevnitř zavře a žádné kukátko už vidět není.

Mohlo by vás zajímat

Další články