Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

5 zajímavostí, které jste o trilogii Pán prstenů možná netušili

5 zajímavostí, které jste o trilogii Pán prstenů možná netušili
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 6 fotografií
Zajímavosti
Není snad na světě člověka, který by filmovou trilogii Pán prstenů neznal. Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, kterého nehraje nikdo jiný než krasavec s pronikavýma očima Elijah Wood (38). Přinášíme vám 5 zajímavostí, které jste o filmu možná nevěděli.

1. Ve filmech se měla objevit celá armáda Nového Zélandu

Obrovská produkce potřebuje i obrovský komparz a v Pánovi prstenů měla tento účel splnit novozélandská armáda. Vše ale na poslední chvíli překazila mírová mise ve Východním Timoru, kam byli vojáci odveleni.

2. Společenstvo prstenu si nechalo dát společné tetování

Tenhle drb koloval mezi fanoušky poměrně dlouho a většina mu nevěřila. Jenže když se reportéři zeptali přímo Orlanda Blooma, tak ten nijak neváhal, vytáhl rukáv a tetování ukázal. „Je to v elfštině devět,“ okomentoval nápis Orlando s tím, že odkazuje právě na počet osob ve společenstvu. Tetování má ale nakonec z devíti herců jen osm. John Rhys-Davis, který hrál Gimliho, se při tetování nechal zastoupit svým kaskadérem.

3. Liv Tyler měla noční můry kvůli skřetům

„Když jsem poprvé natáčela na Novém Zélandu, tak jsem bydlela v krásném velkém domě na útesu nad mořem. Byl tam vážně velký vítr a ty domy tam na to nejsou moc stavěné, takže se pořád třesou. Jak jsem natáčela a četla ty knihy, tak jsem začala mít noční můry. Jednu noc jsem se probudila, bylo mi zle, měla jsem horečku a uslyšela klepání na dveře ložnice. Naštěstí to byl jen vítr. Vidět tyhle děsivé věci bylo pro mě vážně těžké,“ popsala své první natáčení představitelka Arwen

4. J. R. R. Tolkien považoval za hlavního hrdinu Sama Křepelku

Tolkien prozradil toto tajemství v jednom z dopisů vydavateli. Samotné psaní, ve kterém hlavně vysvětluje, proč má vyjít Silmarillion a Pán prstenů ve stejnou dobu, má okolo 10 000 slov, a tak nemá cenu ho zde celé uvádět. Jeho nejcitovanějším bodem je ale tato věta: „Myslím si, že 'prostá' láska Sama a jeho Rosie (nikde nepopsaná) je naprosto nezbytná k popsání jeho charakteru (hlavního hrdiny)…" Fanoušci se po zveřejnění této věty dlouho dohadovali, zda to tak Tolkien opravdu myslel, a tak se po čase obrátili na jeho syna Christophera. Ten pak nenechal nikoho na pochybách a řekl, že si je jistý, že hlavním hrdinou byl dle jeho otce opravdu Sam.

5. Christopher Lee byl jediným hercem, který Tolkiena potkal

Ještě jako mladý muž potkal nedávno zesnulý herec Tolkiena náhodou v oxfordském baru. Christopher, který byl největším fanouškem knižní ságy ze všech herců filmového zpracování, před Tolkienem poklekl, ale nakonec prý ze sebe dokázal vydat sotva pár slov.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy