Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vendula Pizingerová koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

5 vžitých mýtů o těhotenství

Zdroj: Profimedia.cz
Čekáte miminko a veškeré příbuzenstvo vás zahrnuje radami a ověřenými znalostmi? Vy z toho máte logicky hlavu jak pátrací balon a nevíte, co se získanými informacemi dělat. My pro vás máme 5 největších nesmyslů, které se prostě vžily a těhotné je dodržují.

Jedna paní povídala a blud je na světě. Pokud jste i vy propadla informacím, které vám řekla kamarádka, babička, tetička, a teď nevíte, jak s nimi naložit, máme pro vás rozřešení této situace. Tohle je 5 největších blbostí, kterým se ovšem neustále věří.

1. Zapomeň na cvičení

Těhotenství není nemoc, a tak není pravda, že byste se v době očekávání nemohla ani hnout. Pokud je vaše těhotenství bez komplikací, rozhodně nepřestávejte dělat věci, které máte ráda a které k vám prostě patří. Vše proberte se svým lékařem, ale pokud nejde vyloženě o posilování nebo kontaktní sporty, není důvod se obávat.

2. Budeš se muset obejít 9 měsíců bez léků

I tento mýtus se vžil, ovšem nejde o pravdivou informaci. Moderní medicína má dnes již spoustu léčiv pro těhotné a kojící ženy. Proto nepropadejte panice, že v případě nemoci protrpíte týdny bez pomoci léků.

3. Jez pořádně, jíš za dva

Ani tomuhle blábolu nevěřte, jestli nechcete být tlustá koule. Jezte dvakrát častěji. Tedy po malých dávkách víckrát denně. V těhotenství vás totiž hlad bude přepadat rychleji, neznamená to ale, že musíte jíst dvojnásobné porce jídla.

4. Když jsi těhotná, nesmíš pít kávu

Jeden šálek kávy denně ještě žádnou těhotnou nezabil. Pokud vám tedy lékař výslovně pití kávy nezakáže, nemusíte mít obavy. Problémem ovšem většinou je, že nastávajícím maminkám nedělá káva dobře na žaludek.

5. S lakováním nehtů je konec

Je sice pravda, že barva, kterou si nanášíte na nehty, neobsahuje zrovna prospěšné látky, ovšem kolik si myslíte, že se vám jich dostane do těla? Proto nebuďte bláznivá nastávající hysterka a nad některými věcmi se logicky zamyslete.

Související články

Další články