Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

5 věcí, za které se Češi nejvíce stydí! Přiznejte se, že vy taky

Někdy to je i překvapivé.
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Být Čechem není občas jednoduché. Ten studený, slizký stud, který nás něžně pohladí po zádech pokaždé, když si vzpomeneme na těchto 5 věci. Za co se jako Češi často stydíme?

1. Skrblictví

Češi jsou obecně národ skrblíků, ať už jde o spropitné, nebo charitativní akce. Ne že bychom dávali málo, když už dáme, tak dáme. Ale Češi prostě dávat nechtějí vůbec.

2. Stydíme se, že jsme z Češi

Ano, někdo se dokonce stydí, že je Čech. Někdo se stydí za prezidenta, kterého volil. Někdo se stydí za českou náturu. Ale proč? Máme hezké holky, dobré pivo a krásnou řeč. Buďte na to hrdí, ať je to, jak je to.

3. Historie a zbabělost

Češi historicky byli připojeni ke všemu možnému. Od Rakouska-Uherska přes protektorát a nakonec patříme k Evropské unii. Proč nedokážou být Češi chvilku nezávislí? Překvapivě i to je věc, za kterou se stydíme.

4. Pověst v zahraničí

"Češi nekraďte" nebo "Pozor, Češi kradou", s takovýmito nápisy jste se ještě donedávna mohli setkat v některých zahraničních letoviscích nebo u našich sousedů. My se za to stydíme, samozřejmě na druhou stranu "Kdo nekrade, okrádá svoji rodinu", a to my jako Češi přece nemůžeme připustit.

5. Tělo, móda, oblečení

Češi se stydí za své tělo, ale i když podle nedávné studie patříme k nejméně zdravým národům, když se projdete po ulici, zjistíte, že to není zas taková hrůza. To, že má sem tam někdo někde nějaký špíček, no co, asi se má dobře. Za tohle se určitě stydět nemusíte. S módou jsme ale opravdu trošku pozadu. Tam se stydíme spíše za naše spoluobčany, kteří jsou v letních měsících schopni vzít si do sandálů ponožky a v zimě chodit po městě oblečení jako na trek. Že nemá člověk na značkové modely, o to nejde. Choďte prostě vhodně odění, protože šaty dělají člověka.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy